A torna legerősebb ellenfelével nézett farkasszemet Magyarország válogatottja szombaton délután, miután egy győzelem és egy vereség volt a mérlege. Az első harmadban egyenlő ellenfele volt egymásnak a két gárda, de gólt szerezni csak Majoross Gergely legénysége tudott, Horváth Bence talált be közelről (0–1).
A második felvonásban ritmust váltottak a házigazdák és nagyon korán sikerült megszerezni az egyenlítést érő találatot, Kamil Walega volt eredményes egy kiváló szóló után (1–1). Közvetlenül a szünet előtt emberelőnyben rohamozhatott a magyar válogatott, de nem tudott betalálni. Ahogyan az lenni szokott, a kihagyott helyzet most is megbosszulta magát, az utolsó harmadban Lukasz Kaminski és Krystian Dziubinski is gólt lőtt, így végül 3–1-es lengyel sikerrel ért véget az összecsapás.
Majoross Gergely csapata egy győzelemmel és két vereséggel zárta a viadalt, míg Lengyelország megnyerte a tornát.
A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) székházában szerdán délután kisorsolták a Szuperliga 2025–2026-os szezonjának menetrendjét. Az újonc FK Csíkszereda hazai pályán kezdi a bajnokságot, a Bukaresti Dinamót fogadja.
Feltűnő, hogy a következő szezonra készülve a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának háza táján nagyon kevés a játékosmozgás. A többi együttesnél sorra jelentik be az új igazolásokat, míg a kék-fehéreknél inkább távozók vannak, mintsem érkezők.
Végrehajtókkal lakoltattak ki öt családot Csíkszereda központjában egy állami tulajdonú, de városi ügykezelésű épületből. Már régebb meg kellett volna lépni, de most az ingatlan is életveszélyes állapotba került.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
A beiktatásra váró koalíciós kormány programjában szerepel az igazságszolgáltatás reformja is: többek között 65 évre emelnék az ügyészek és bírák nyugdíjkorhatárát, törölnék a nyugdíj és a fizetés halmozását.
… egy rendőrruhás egyetemi hallgató csalt a vizsgán, majd szétcsapott a felügyelő tanárok közt… és ha átmenő jegy kell a diáknak, menjen szépen sittet cipelni, ilyen is van, biza.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!