Nagyot küzdött, de megszerezte a pontokat a Sportklub Székesfehérváron

Dobos László 2022. október 28., 22:11

A vártnál szorosabb meccset hozott pénteken este a sereghajtó FEHA19 és a címvédő Csíkszeredai Sportklub összecsapása a jégkorong Erste Ligában. A székesfehérvári mérkőzés az utolsó másodpercekig nyitott volt, a kapura lövések arányát a hazaiak nyerték, a mérkőzést pedig a vendégek, 4–3-ra.

Küzdelmes, végig kiélezett csatát játszott a címvédő a sereghajtóval Fotó: Beke Zsombor/Feha19

Jobban kezdett a házigazda fehérvári farmcsapat a címvédő Csíkszeredai Sportklub ellen pénteken este az ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban, a hazai csapat többet lőtt kapura az első játékrészben, és az első szünetre az orosz idegenlégiós Kamil Mingazov találatával egygólos előnnyel mehetett.

Kiegyensúlyozott játékot hozott a középső harmad, amelynek elején Reisz Áron góljával egyenlített a székelyföldi gárda, majd a második szünet előtt Jevgenyij Szkacskov találatával át is vette a vezetést.

A harmadik játékrészben potyogtak a gólok. A harmad elején, emberelőnyben, Mingazov góljával kiegyenlített (2–2) a hazai gárda, azonban hamar jött az erdélyiek válasza, bő két percre rá Jevgenyij Szkacskov találatával újra vezetett a Sportklub. Ez az állás sem tartott sokáig, a 45. percben egy újabb emberelőnyös találattal Fekete Alex újra egyenlített (3–3).

Fotó: Beke Zsombor/Feha19

De erre is volt válasza a Sportklubnak, emberelőnyből Rokaly Szilárd a 49. percben belőtte a csíkiak negyedik gólját (3–4). A rendes játékidő utolsó percében, az egyenlítés reményében kapuslehozatallal próbálkozott a FEHA19, a taktika azonban nem jött be, a Sportklub három ponttal távozott Székesfehérvárról.

A székelyföldi csapat kapuját ezen a mérkőzésen Makszim Szamankov védte.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Fehérvári Hoki Akadémia19–Csíkszeredai Sportklub 3–4 (1–0, 0–2, 2–2)
Gólszerzők: Kamil Mingazov (20. és 42.), Fekete Alex (46.), illetve Reisz Áron (23.), Jevgenyij Szkacskov (38. és 44.), Rokaly Szilárd (49.).
Kapuralövések: 36–25.
Büntetőpercek: 4–8.
Játékvezetők: Vladimir Babic és Haszonits Miklós, illetve Árkovics Gergő és Kocsány Balázs.

A folytatásban a Sportklub vasárnap 18.40-tól a BJAHC otthonában lép jégre, majd kedden 19 órától Miskolcon, a DVTK Jegesmedvék otthonában zárja október végi anyaországi túráját. November 6-án székelyföldi rangadó következik az Erste Ligában, amikor a Gyergyói HK a Sportklubot fogadja.