Nagyon elverték a gyergyói női hokisok a bukarestieket

Gergely Imre 2020. november 29., 17:39 utolsó módosítás: 2020. november 29., 17:49

Két nagyon sima és egyoldalú mérkőzésen, gólzáporral szerezte meg az idény első pontjait a Gyergyószentmiklósi Fox Hockey a romániai női jégkorongbajnokságban. A „rókalányok” mindkétszer 16 gólt lőttek.

Fotó: Lukács Géza

A gyergyószentmiklósi lányok újabb lépcsőfokokat tettek felfelé játéktudásban, egyénileg és csapatként is jobbak, mint a múlt szezonban. Ezt egyértelműen bebizonyították a Bukaresti Triumf elleni találkozókon is.

Az új edzővel, Láng Zoltán vezetésével pályára lépő együttes esélyt sem adott a vendégeknek.

Pénteken 60 perc alatt 16 gólt lőttek a Triumf hálójába, és erre a fővárosiak eggyel sem tudtak válaszolni. Másnap már 40 perc alatt összejött a 16 hazai gól, ekkor a vendégek is betaláltak egyszer.

Két harmadon át tökéletes volt a játék, de az utolsó harmadban sajnos már nem a hokival foglalkoztunk, nem a saját játékunkat játszottuk, mindenki gólt akart lőni. Ideges lett mindenki, és gólok helyett verekedések következtek.

Az ellenfél pedig ebben a helyzetben egyszer be tudott találni a kapunkba” – foglalta össze Laczkó Levente csapatvezető.

A gyergyószentmiklósi mérkőzések voltak az elsők a 2020–2021-es női jégkorongbajnokságban, amelyek a pályán dőltek el. Mint ismeretes, november közepén Csíkszeredában rajtolt volna a mérkőzéssorozat, de a házigazda csapat tagjai nem vállalták a kötelező koronavírusteszteket, így az elmaradt találkozók pontjait az ellenfél Triumfnak adták. A jégkorongszövetség honlapján megtalálható programban 0–5-ös eredmény szerepel ezen találkozók eredményeként.

Női jégkorongbajnokság:
Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Bukaresti Triumf 16–0.
Gólszerzők: Fehér Nikolett 4, Szekeres Edit 4, Bende Júlia 3, Csergő Noémi 2, Laczkó-Szabó Zsuzsanna 2, Szopos Katalin-Csilla 1.
Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Bukaresti Triumf 16–1.
A gyergyói gólszerzők: Bende Júlia 5, Fehér Nikolett 3, Szekeres Edit 3, Csergő Noémi 2, Laczkó-Szabó Zsuzsanna 1, Szopos Katalin-Csilla 1, Sütő Örsi 1.