Nagy fordítással a harmadik találkozóján is győzött a vb-n a romániai női hokiválogatott

Dobos László 2024. március 14., 18:24 utolsó módosítás: 2024. március 14., 18:34

Remek hajrájának köszönhetően, 1–3-ról fordítva nyert 4–3-ra a romániai női jégkorong-válogatott a zágrábi világbajnokságon. Barabás László tanítványai csütörtökön Litvániát győzték le.

Fotó: Román Jégkorongt-szövetség (FRHG)

A romániai női jégkorong-válogatott a divízió 3/A jelű (hatodik értékcsoportú) világbajnokságon vesz részt, amely március 11-17. között zajlik Zágrábban, és ahol a házigazda Horvátország mellett Ukrajna, Litvánia, Bulgária és Szerbia társaságában lép jégre.

A többségében székelyföldi játékosokból álló romániai együttes csütörtökön délután Litvánia ellen játszott, amelyet fordulatos mérkőzésen 4–3-ra győzött le. A litvánok már az első percben gólt lőttek, de Bende Júlia a 7. percben egyenlített (1–1). A második játékrészt Litvánia nyerte egy találattal, majd az 53. percben a balti állambeli ország játékosai újra betaláltak (1–3), de a romániai csapat bő két perc alatt fordítani tudott, Bende Júlia egy perc alatt két gólt lőtt, majd Szekeres Edit lövése is a litvánok hálójában kötött ki.

Női divízió 3/A jelű jégkorong-vb, 3. forduló:

Románia–Litvánia 4–3 (1–1, 0–1, 3–1).

Gólszerzők: Bende Júlia (7., 43. és 54.), Szekeres Edit (55.), illetve Vilaute Jasinevicuye (1.), Klara Miuler (22. és 53.).
Kapura lövések: 36–24.
Büntetőpercek: 4–2.
Románia:
Nadina Niciu, Kurkó Andrea (kapusok) – Ádám Ágnes, Vasile Anna, Szekeres Edit, Bende Júlia, Vitos Anna (első sor); Clara Sârbu, Denisa Mihalache, Csiszér Tímea, Alina Oprea, Sonia Iris David (második sor); Urus Zsanett, Caryellen Pandrea-Bedrosian, Maisa Simina, Balázs Henrietta, Bianca Mihai (harmadik sor); Ravasz Márta (negyediki sor). Stáb: Barabás László (vezetőedző), Varga András (másodedző), Csergő Csaba (kapusedző), Boros Loránd (felszerelés-menedzser), Sándor Erika (csapatmenedzser).
Játékvezetők: Meichen Bai (kínai), Natalie Bertl (német) és Harriet Weegh (német).

Később:
17 órától Ukrajna–Szerbia
20.30-tól Horvátország–Bulgária.

Korábbi eredmények:
1. forduló: Románia–Szerbia 7–0, Ukrajna–Bulgária 9–1 és Litvánia–Horvátország 2–1 (szétlövés után).
2. forduló: Románia–Horvátország 4–2, Szerbia–Bulgária 3–1 és Ukrajna–Litvánia 3–1.

A további program
Március 15. (péntek): 13.30-tól Románia–Ukrajna, 17 órától Bulgária–Litvánia, 20.30-tól Horvátország–Szerbia.
Március 17. (vasárnap): 13.30-tól Litvánia–Szerbia, 17 órától Románia–Bulgária, 20.30-tól Horvátország–Ukrajna.