A romániai női jégkorong-válogatott a divízió 3/A jelű (hatodik értékcsoportú) világbajnokságon vesz részt, amely március 11-17. között zajlik Zágrábban, és ahol a házigazda Horvátország mellett Ukrajna, Litvánia, Bulgária és Szerbia társaságában lép jégre.
A többségében székelyföldi játékosokból álló romániai együttes csütörtökön délután Litvánia ellen játszott, amelyet fordulatos mérkőzésen 4–3-ra győzött le. A litvánok már az első percben gólt lőttek, de Bende Júlia a 7. percben egyenlített (1–1). A második játékrészt Litvánia nyerte egy találattal, majd az 53. percben a balti állambeli ország játékosai újra betaláltak (1–3), de a romániai csapat bő két perc alatt fordítani tudott, Bende Júlia egy perc alatt két gólt lőtt, majd Szekeres Edit lövése is a litvánok hálójában kötött ki.
Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!