Mentőt küldtek a jégre az agyrázkódást szenvedett GYHK-játékoshoz

Gergely Imre 2021. április 21., 21:47 utolsó módosítás: 2021. április 21., 22:05

A Gyergyói Hoki Klub 4–1-ről egyenlített Brassóban a román bajnokság elődöntőjének első meccsén. A mérkőzést végül a Corona nyerte a hosszabbításban Tranca góljával, de sokkal fontosabb az, hogy a nagyon súlyosnak tűnő sérülést szenvedő Szigeti Ákos a helyzethez képest jól van.

Hosszabbítás után maradt alul a GYHK Brassóban. Szigeti Ákos sérülése miatt sokáig állt a játék Archív Fotó: Brassói Corona

A gyergyói csapaton egyáltalán nem látszott, hogy a hosszú szünet miatt ne lennének lendületben, gyakorlatilag végig uralták az első 20 percet. Különösebb gond nélkül hatástalanították a brassói támadásokat, és veszélyesek voltak a hazai kapu előtt.

A 6. percben előnybe is kerültek. A középpályán szerzett koronggal Biró lódult meg, és ravasz lövéssel csapta be Polcot. Ezután is a GYHK-nak voltak nagyobb helyzetei,

a Corona lényegében a semmiből egyenlített, a szünet előtt fél perccel Molnár Zsombor váltotta gólra Bors passzát.

A második harmadban nagyobb fokozatra kapcsoltak a brassóiak és a játékrész közepén ismét megtörtént az a piros-fehérekkel, ami a szezon során többször: egy elrontott 5 perces időszak alatt hármat lőtt a Corona. Klempa, Tranca és Valchar voltak a gólszerzők. A hátrányból Péter faragott még, így 4–2-es brassói vezetésnél jöhetett a 3. játékrész.

Az 50. percben örülhettek a gyergyói szurkolók, St. Amant 4-3-ra zárkóztatta fel a csapatot, de aztán jött egy olyan jelenet, amikor senki sem a gólokra, az eredményre gondolt.

Szigeti Ákost ütközte le egyszerre két brassói a pálya közepén, és a fiatal támadó összeesett. Sokkoló jelenet volt, több, mint félórát állt a játék, zajlott az egészségügyi személyzet munkája, a mentőautó is be kellett gördüljön a jégre, hogy kórházba szállíthassák a sérült játékost.

Az eset után a GYHK mindent egy lapra feltéve támadott, és ennek meg is lett az eredménye, Basaraba az 59. percben egyenlített.

4–4 után jöhetett a hosszabbítás. Ennek a 2. percében Basaraba-t állították ki a fehérorosz játékvezetők, ráadásul az emberhátrányban védekező St. Amant botja is eltörött, nehéz időszakot éltek meg a gyergyóiak, de átvészelték. A 70. percben egy védelmi megingást kihasználva Tranca talált be, eldöntve a találkozót.

Információink szerint Szigeti Ákos a helyzethez képest jól van, az első vizsgálat szerint agyrázkódást szenvedett, de igazán nagy baj nincsen.

A csapatok csütörtökön újra összecsapnak.

Romániai jégkorongbajnokság, elődöntő, első mérkőzés
Brassói Corona–Gyergyói Hoki Klub 5–4 – h.u. (1–1, 3–1, 0–2, 1–0)
Gólszerzők: Molnár Zsombor (20. perc), Tomas Klempa (28.), Daniel Tranca (32.), Radim Valchar (33.), illetve Biró Gergő (6.), Péter Zsolt (38.), Shawn St. Amant (50.), David Basaraba (59.)
Kapura lövések: 38–49
Kiállítások: 12, ill. 22 (ebből Shawn St. Amant 2+10)