„Kilencvenöt százalékban úgy hokiztunk, ahogy kell. Próbáltuk függetleníteni magunkat az eredménytől, hogy olyan dolgokat forszírozzunk, ami egy éles meccsen is sikerre tud vinni minket. Több mint nyolcvan helyzetünk volt, nagyon nagy szám, és ehhez képest a hat gól valóban kevés, de egy ilyen első harmad után, talán nem lehet reális elvárás, hogy totális fókuszban legyen egy csapat.
– nyilatkozta Szilassy Zoltán, a Gyergyói Hoki Klub vezetőedzője.
Revák Zoltán, a Dunaújvárosi Acélbikák másodedzője szerint két harmadon át méltó ellenfelei voltak a Gyergyónak. „A jelenlegi helyzetünkben nekünk csak a saját játékunkkal kell foglalkoznunk. A gyengébb kezdés után rendet tudtunk tenni a fejekben, és két harmadon keresztül méltó ellenfelei voltunk a Gyergyónak. Nekünk most az a lényeg, hogy a fiataljainknak minél több lehetőséget adjunk, és mérkőzésről mérkőzésre fejlesszük őket.”
Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.
Magabiztos idegenbeli sikert aratott a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, Ovidiu Burcă együttese vasárnap délben végig kontrollálta a CS Tunari elleni összecsapást, a főszereplő pedig ismét a spanyol Nacho Heras volt.
Nyilvánosságra hozták azt az elképesztő térfigyelő kamerás felvételt, amely rögzítette, ahogyan egy autó Nagyváradon átrepül egy körforgalmon, majd két másik jármű felett is.
A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.
Rendőrségi eljárás indult, miután Daniel Cioabă önjelölt „romániai romakirály” fia a beszámolók szerint teherbe ejtette 14 éves „menyasszonyát”, akit a szülők választottak ki számára.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!