Könnyedén érvényesítette a papírformát a GYHK

Gergely Imre 2024. február 25., 21:08 utolsó módosítás: 2024. február 25., 21:17

Nem volt kérdés, hogy ki a jobb, a Gyergyói Hoki Klub magabiztos játékkal többgólos különbséggel ütötte ki hazai pályán a dunaújvárosi ellenfelét vasárnap este.

Egy pillanatig sem volt kérdés, magabiztosan győzött a GYHK Fotó: Szász Adorján

A 22–2-es kapuralövési arány tökéletesen rávilágít arra, hogy mi is zajlott a GYHK–DAB mérkőzés első húsz percében. Kovács Dávid, a vendégek kapusa folyamatosan munkában volt, míg Robin Rahmnak nem sok tennivalója akadt.

Az első találatra hat percet kellett várni, Vincze Péter lövése kötött ki először a DAB ketrecében, majd Trancă értékesítette a szólóját, és Szigeti, majd pedig emberelőnyben Orbán is betalált. Teljesen a semmiből jött az Acélbikák szépítése. Kuminka és Mihalevics lódulhatott még üresen és az utóbbi juttatta a korongot a hazai kapuba.

Fotó: Szász Adorján

A második harmad kezdetén Valenta váltotta Kovácsot a Dunaújváros kapujában és ő sokáig verhetetlennek látszott. 25 lövést kapott 20 perc alatt és csak egy jutott túl rajta, Sárpátki a 38. percben mattolta. A záró játékrészben is folytatódott az egyoldalú, helyzetekben gazdag, de góltalan játék, amíg aztán az új hátvéd Bobby Raymond megszerezte első gólját piros-fehérben, és egyben beállította a 6–1-es végeredményt.

A Gyergyói Hoki Klubra kedden jóval nagyobb kihívás vár. Jön az újabb székely rangadó, viszont ezúttal Csíkszeredában.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–Dunaújvárosi Acélbikák 6–1 (4–1, 1–0, 1–0).
Gólszerzők: Vincze Péter (6. perc), Dániel Trancā (7.), Szigeti Ákos (10.), Brance Orbán (14.), Sárpátki Tamás (37.) Bobby Raymond (56.) illetve Ilija Mihalevics (16.)