Csíkkarcfalván a vendég galaci együttes szerezte meg a vezetést a Felcsík SK ellen. Az első két harmad szoros volt, a csapatok felváltva vezettek, majd az utolsó játékrészben a hazai alakulat két góllal elhúzott, és ezt a mérkőzés végéig tartani tudtak.
A Vákár Lajos Műjégpályán a Csíkszeredai ISK az első húsz perc után 3–0-ra vezetett a Gyergyószentmiklósi ISK ellen, és bár a következő két játékrészben a vendégek lőttek egy-egy gólt, hazai sikerrel zárult a döntő első felvonása.
Jégkorong, U15-ös bajnokság
A 3. helyért, első mérkőzés:
Felcsík SK–Dunărea Galați 6–4 (2–2, 1–0, 3–2).
Gólszerzők: Gidró Gergő 3, Lukács Botond 2, Vízi Máté, illetve Mihai Rusu, Luca Antohi, Eduard Pohrib és Vlad Cazangiu.
Döntő, első mérkőzés:
Csíkszeredai ISK–Gyergyószentmiklósi ISK 3–2 (3–0, 0–1, 0–1).
Gólszerzők: Adrian Cașăneanu 2 és Kevin Boldizsár, illetve Farkas Áron és Sólyom Krisztián.
A csíki korosztályos együttes vezetőedzője Gál Sándor, a gyergyóit Elekes-Darabont Hunor készíti fel, a felcsíkiak vezetőedzője Antal Norbert, a galaciaké pedig Cătălin Geru.
A két nyert mérkőzésig tartó helyosztók szombaton, április 20-án folytatódnak Galacon és Gyergyószentmiklóson.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!