HIRDETÉS

Minden kimaradt, szétlövések döntöttek a magyar hokisok edzőmeccsén

Rengeteg volt a kiállítás és a helyzet, gól viszont nem született a rendes játékidőben
Fotó: MTI/Vajda János

MTI
2023. április 05., 21:29

A májusi elitvilágbajnokságra készülő magyar férfi jégkorong-válogatott szétlövés után 1–0-ra kikapott az ukrán csapattól Miskolcon, az Eurovit Hokitavasz elnevezésű felkészülési tornasorozat első állomásán.

MTI
2023. április 05., 21:29

Kevin Constantine szövetségi kapitány még nem a legerősebb összeállításban küldte pályára csapatát, többen hiányoztak klubkötelezettség, illetve sérülés miatt, vagy kaptak pihenőt a bajnoki szezon után.

Idegesen kezdtek a csapatok, rengeteg volt a kiállítás, szinte nem volt olyan időszak, amikor azonos létszámban játszottak a felek. Mindkét oldalon egyszer-egyszer a kapuvas mentett a kapusok helyett.

HIRDETÉS

A folytatásban is csak helyzetekig jutottak az együttesek, a sok hiba mellett újabb ukrán lövés csattant a kapuvason egy komoly védelmi megingást követően.

A harmadik harmadban négyperces emberelőny is kevés volt a gólhoz, a ráadásban pedig Hadobás Zétény szólóból találhatott volna be.

Minden kimaradt, és így a rávezetések döntöttek, ebben az Újpest ukrán légiósa, Olekszandr Pereszunko volt a nyerőember.

A két magyar gárda csütörtökön újra megmérkőzik Ukrajnával, jövő pénteken és szombaton pedig Japánnal játszik, egyaránt Miskolcon.

Ezt követően a magyarok április 20-án és 21-én Lengyelországban, 25-én és 26-án Nagy-Britanniában lépnek jégre, majd május 3-án és 4-én a szlovénokkal, 9-én pedig a kanadaiakkal vívnak felkészülési meccset az MVM Dome-ban.

A világbajnokságon sorrendben Dánia, Egyesült Államok, Franciaország, Svédország, Finnország, Németország és Ausztria lesz az ellenfél Tamperében. A nyolcas utolsó helyezettje esik ki a divízió I/A-ba, az első négy helyezett pedig negyeddöntőt játszhat a rigai csoport négy legjobbjával.

Jégkorong, felkészülési mérkőzés:
Magyarország–Ukrajna 0–1 (0–0, 0–0, 0–0, 0–0), 3–4 szétlövés után.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Minden jegy elkelt, telt ház lesz az FK Csíkszereda–Dinamo mérkőzésen

Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.

A Csalhó alatt győzött a Sepsi OSK

Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.

Székelyhon

Kenőpénz elfogadásán értek egy ortopéd szakorvost

A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.

`
Krónika

Viktor Orbán to Krónika: Supporting Hungarian Communities Abroad Is Not a Favor, Rather Our Duty

“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.

Krónika

Mi a teendő, ha medvével találkozik az ember? – Megfontolandó tanácsok a hegyimentőktől

Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.

Főtér

Ismét embert ölt a medve! Nem! Egy kretén miatt legyilkoltak egy háromgyermekes macianyut!

Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.

Ez is érdekelheti

Gőzerővel készül a következő idényre a Csíkszeredai Sportklub női hokicsapata

Túl van az első egy hónapos felkészülésen a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongcsapata, amelynek a következő idényben a magyar bajnokságban való jó szereplés, valamint a román döntő elérése a célja. A keretet új arcok és visszatérők is erősítik.

A GYHK lesz a házigazda, Gyergyóremetén rendezik a Kontinentális Kupa csoportkörét

A jégkorong Kontinentális Kupa első fordulójának szervezését a Gyergyói HK kapta meg. Október 17–19. között az ősszel megnyíló gyergyóremetei Remete Ice Rinkben lesznek a mérkőzések. A román bajnok magyar, ukrán és szerb ellenfelekkel méri össze erejét.

Hosszabbított a GYHK brutális lövőerejű légiósa

A Gyergyói Hoki Klub újabb játékosával hosszabbított szerződést: a finn Janne Väyrynen a következő szezonban is a piros-fehérek jégkorongozója lesz.

Korai búcsú, pontot tesz játékoskarrierjére a csíkszeredai jégkorongozó

A Háromszéki Ágyúsok támadóját, Részegh Zsoltot a következő szezonban már nem láthatjuk jégkorongozni. A 25 éves csíkszeredai játékos nehéz szívvel búcsúzik, úgy érzi, sok minden maradt benne, de egészsége érdekében nem halogathatta tovább a döntést.

A Gyergyói HK U20-as csapata a szlovákiai junior 1. Ligában indul

A Gyergyói Hoki Klub U20-as együttese a 2025/2026-os idénytől a szlovákiai junior 1. Ligában szerepel. Ez a bajnokság a Tipsport Extraliga alatti osztály, vagyis a második szintet jelenti a szlovákiai U20-as jégkorongban.

Folytatódik a csíki kulcsemberek távozása – Részegh Tamás a Coronánál folytatja

Elhagyta a Csíkszeredai Sportklubot és a Brassói Coronánál folytatja Részegh Tamás – jelentette be közösségi oldalán a Cenk alatti együttes. A válogatott támadó elmondása szerint szükségét érezte a környezetváltásnak.

Stabil hazai alap fiatal tehetségekkel és minőségi légiósokkal kiegészülve – ez a koncepció a Sportklubnál

Feltűnő, hogy a következő szezonra készülve a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának háza táján nagyon kevés a játékosmozgás. A többi együttesnél sorra jelentik be az új igazolásokat, míg a kék-fehéreknél inkább távozók vannak, mintsem érkezők.

Székelyföldi hokicsapatokkal a mezőnyben rajtolnak majd az utánpótlásbajnokságok

Összesen 42 csapat jelezte részvételi szándékát a romániai utánpótlás-jégkorongbajnokságok következő kiírására. Az U13-tól U20-ig terjedő korosztályokban számos új együttes nevezett, köztük székelyföldi egyesületek is.

Egyelőre tízen alkotják a Csíkszeredai Sportklub keretét

Tíz játékossal van érvényes szerződése a Csíkszeredai Sportklubnak – jelentette be a klub kedden délelőtt a közösségi oldalán.

Rendkívül nehéz csoport vár Zürichben a magyarokra a 2026-os jégkorong-vb-n

Svájc, Egyesült Államok, Finnország – csak néhány név a magyar jégkorong-válogatott zürichi csoportjából a 2026-os világbajnokságon. Majoross Gergely csapatára ismét óriási kihívás vár, de már bizonyították, hogy képesek bravúrra.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!