Megvédte címét a Fox Hockey

Gergely Imre 2022. augusztus 28., 21:13

Az első helyen végzett a gyergyószentmiklósi női jégkorongcsapat a hazai rendezésű Székelyföldi Női Jégkorongtornán. A rókalányok a MAC Budapest Marilyn együttesét előzték meg komoly „matekezés” után.

Remekül teljesített, így megvédte címét a Fox Hockey Fotó: Fox Hockey

Harmadszorra rendezte meg a Fox Hockey a Székelyföldi Női Jégkorongtornát, idén három csapat találkozott Gyergyószentmiklóson. A házigazdák vendégei a MAC Budapest Marilyn és a Hatvani Gigászok együttesei voltak. A három résztvevő szombaton és vasárnap is megmérkőzött egymással.

A szombati napon a gyergyói lányok viszonylag simán nyertek a hatvani csapat ellen, majd egy nagyon izgalmas meccsen a MAC Marilynt is sikerült felülmúlniuk.  Vasárnap a Fox és a MAC is legyőzte a hatvaniakat, majd megint egy jó iramú, színvonalas összecsapást vívtak egymással. Itt ezúttal a budapestieknek sikerült győzniük két góllal.

Fotó: Fox Hockey

Itt következett a „matekezés”. Pontazonosság alakult ki a Fox Hockey és a MAC Marilyn között, (9-9 pont), egymás közt 5-5 volt a gólarány tehát az is egyforma. Ugyanannyi gólt lőtt a két csapat (13-13), végül a kapott gólok száma döntött. A Fox 5, a MAC 8 gólt kapott a tornán, így ennek köszönhetően védte meg a címét a gyergyószentmiklósi csapat. A második a MAC Marilyn, a harmadik helyezett a hatvani Gigászok csapata lett.

Eredmények:
Szombat: Fox Hockey–Hatvani Gigászok 5–0, Fox Hockey–Mac Budapest Marilyn 3–1, MAC Budapest Marilyn–Hatvani Gigászok 3–2. Vasárnap: MAC Budapest Marilyn–Hatvani Gigászok 5–1, Fox Hockey–Hatvani Gigászok 3–0, Fox Hockey–Mac Budapest Marilyn 2–4.