Szombaton este a 45. percig kellett várni az első találatra, amikor egy a támadóharmadban megnyert buli után Bende Júlia lőtt az Angels kapujába. Három perccel később jött a második gól is, amikor Ioana Barbul a kék vonalról leadott lövése akadt be Laczkó Andrea mögé. Az Angels kapusa egyébként a múlt szezonig még a Fox Hockey játékosa volt, a kispadon pedig Láng Zoltán irányította a dunaújvárosi együttest, aki korábban a Fox Hockey edzőjeként dolgozott.
A vendégek az 57. percben még szépítettek, de végül 2-1-re a gyergyói lányok nyertek. Nagy volt az öröm, hiszen ebben a szezonban rendre szoros meccseket játszottak a rókalányok, de három találkozójukat hosszabbítás után, illetve büntetőkkel veszítették el, a negyediken pedig egy góllal kaptak ki. Most viszont meglett az első győzelem is.
Itt az Angels szerzett vezetést a mérkőzés elején, de Bende Júlia gyorsan egyenlíteni tudott, a pályán átkorcsolyázva, a védője szorításában egy szép lövéssel. A forgatókönyv a középső játékrészben is megismétlődött, a dunaújvárosiak vezetésére Viros Anna válaszolt szép cselekkel becsapva a kapust, majd Bende második gólja már a Foxot hozta előnybe.
Innen már nem is engedte ki a kezéből a meccset Barabás László együttese Vitos második találatára még volt válasza az Angelsnek, de az utolsó percben Fehér Orsolya üres kapus gólja végleg lezárta a mérkőzést.
Magyar U25A női jégkorongbajnokság alapszakasz:
Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Dunaújvárosi Angels 2–1 (0–0, 0–0, 2–1).
Gólszerzők: Bende Júlia (45. perc), Ioana Barbul (47.), illetve Balogh Bettina (57.).
Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Dunaújvárosi Angels 5–3 (1–1, 2–1, 2–1).
Gólszerzők: Bende Júlia (7. és 38.), Vitos Anna (37. és 49.), Fehér Orsolya (60.).

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!