Megvan a potenciál a Sportkluban, hogy hat gólt szerezzen egy harmadban

Dobos László 2023. október 30., 09:02 utolsó módosítás: 2023. október 30., 09:04

Már nem sereghajtó a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A székelyföldi kék-fehérek vasárnap este a debrecenieket győzték le gólzárporos mérkőzésen.

Hozó Levente (középen, civilben), a csíkiak új vezetőedzője. Mérlege: három meccsből három győzelem Fotó: Pinti Attila

Gyors gólváltást követően a csíkiak az első harmadban 6–2-re elhúztak, de az összecsapás végére a vendégek lefaragtak a hátrányból, és 6–4-es állásnál kapuslehozatallal próbálkoztak, ami nem jött be. A csíkiak gólt lőttek az üres kapuba, így alakult ki a 7–4-es győzelem.

Hozó Levente, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője szerint a csapatban megvan a potenciál arra, hogy hat gól szerezzen egy harmadban. „Az első játékrészben megmutattuk, hogy mire vagyunk képesek, tudunk hat gólt is lőni.

Azon az úton szerettük volna folytatni, de sajnos voltak megengedhetetlen kilengéseink, ezáltal majdnem végig emberhátrányban kellett játszanunk. Úgy gondolom, a védekezésünk is teljesen rendben volt, tartottuk őket, úgyhogy összességében elégedettek vagyunk. Ezen az úton kell haladnunk, és így kapaszkodhatunk fel a táblázaton”

– nyilatkozta Hozó.

„Az előző két mérkőzés után elhittük, hogy milyen jók vagyunk. Nagyon jól kezdtünk, túlságosan támadó szellemben. Nem olyan rég Kangyal Balázs mondta, hogy minden edző utálja az oda-vissza játékot. Ez így is van.

Nem fókuszáltunk eléggé, és egyszerűen csak támadtunk, támadtunk, nem volt védekezésünk, kaptunk hat gólt húsz perc alatt. Ez rengeteg, egy ilyen jó csapat ellen négy gólos hátrányból nagyon nehéz visszajönni.

Éreztük, hogy sokkal jobbak vagyunk, mint amit az első játékrészben mutattunk, a második harmadban már rengeteg helyzetünk volt. Talán azt is mondhatnám, ott veszítettük el a meccset, hiszen ennyi helyzetből kötelező 2-3 gólt lőni. Semmi nem ment be egyszerűen.

A harmadik húsz percben már egy ilyen rutinos csapat tudja, hogyan kell tartani az eredményt, nagyon okosan játszottak.

Mi is próbálkoztunk, volt egy pár helyzetünk, de persze azok sem mentek be” – nyilatkozta Artyom Vaszjunyin, a Debreceni EAC vezetőedzője, aki szerint furcsa meccs volt.

Hozzátette, összességében biztató volt ez az erdélyi túra, és biztató, hogy egyre jobb a támadójátékuk, de el kell higgyék azt, ahhoz, hogy tényleg jók legyenek, a védekezésre többet kell fókuszálniuk.