„Visszatér a nemzetközi színtérre a gyergyói csapat, visszatér a minőségi jégkorong Gyergyóba!” – olvasható a GYHK közleményében.
Majd így fogalmaz az új jégkorongcsapat vezetősége: „Nagyon vártuk ezt a bejelentést. Hónapok óta keményen dolgozunk azon, hogy megteremtsük a feltételeket, hogy Gyergyó az Erste Ligában szerepeljen.
Színvonalas, közönségvonzó mérkőzéseket kapnak velünk az Erste Liga csapatai, itthon pedig biztosan telt ház, nagyszerű hangulat várható minden mérkőzésen, ami szintén előnyére válik a ligának.”
A sorozat mezőnye részben átalakul a 2017–2018-ashoz képest. Mostantól teljes jogú tagja a ligának a Gyergyói HK és a másik két új jelentkező, a Budapesti Vasas és a Debreceni EAC is.
A múlt szezon két döntőse, azaz a címvédő MAC és a Miskolci DVTK Jegesmedvék a szlovákiai első osztályban, azaz a Tipsport Extraligában szerepel. Korábban arról szóltak a hírek, hogy mindketten farmcsapatot indítanak az Erste Ligában, de tervüket visszavonták.
A MAC nem indít farmcsapatot, a miskolciak pedig a budapesti KMH-val indítanának közös együttest. Mivel a KMH nem tagja a ligának, felvételükről a ligatagok és az MJSZ később döntenek.
Egyelőre tehát a Csíkszeredai Sportklub, a Brassói Corona, a Ferencvárosi TC, az Újpesti TE, a Dunaújvárosi Acélbikák, a Fehérvári Titánok, a Vienna Capitals II, a Gyergyói HK, a Vasas HK és a Debreceni EAC alkotják a jövő évi Erste Liga mezőnyét.
Hozzájuk csatlakozhat még a KMH-DVTK közös csapat.
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Románia legfiatalabb repülőtere engedélyt kapott a hatalmas Jumbo Jet repülőgépek fogadására.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!