A jelek szerint hamar túllépett a Gyergyói Hoki Klub a Jordon Cooke visszavonulása miatt keletkezett váratlan problémán. Az Erste Liga legutóbbi két szezonjának egyik legjobb kapusa helyére megszerezte Rasmus Rinne játékjogát.
Az igencsak magas, 195 centiméteresre nőtt hálóőr ugyan nem játszott még az Erste Ligában, de ismerhetik a nevét azok a székelyföldi hokiszurkolók is, akik az osztrák hokiligát, az EBEL-t követik. A Dornbirner EC színeiben három szezont játszott itt, és 93 alapszakaszmeccsen védett 90 százalék fölötti hatékonysággal.
Finnországban az elitligában hat szezonban védett a Vaasa Sport, az Assat és a Lukko színeiben, hasonló mutatókkal. A Lukkóval a Bajnokok Ligájában is szerepelhetett. Emellett a Mestisben, vagyis a finn másodosztályban is játszott több csapatban. A múlt szezonban Norvégiában szerepelt, de ott a bajnokság felfüggesztése miatt kevés játéklehetősége volt.
Csak az Erste Ligában számíthat rá Szilassy Zoltán együttese, hiszen a romániai bajnokságban továbbra sem engedélyezett külföldi kapusok szerepeltetése.
A Gyergyói Hoki Klubnak így három kapusa van, Ruczuj Gellért mellett a Sapientia U23-tól hazavitt Demeter Arnold és mostantól Rasmus Rinne.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
A magyar külpolitika első feladata a bizalom helyreállítása, visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is – jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
George Simion meginvitálta az erdélyi magyarokat, hogy iratkozzanak be a pártjába. Azt azonban nem említette, hogy ehhez bizonyos próbákat is ki kell állniuk a jelentkezőknek… (PAMFLET)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!