Megszórta a Jegesmedvéket, zárkózik a Csíkszeredai Sportklub

Székely Sport 2023. december 28., 22:04

Végig irányította, már a második harmadban lezárta a meccset a Csíkszeredai Sportklub csütörtökön este a DVTK Jegesmedvék ellen a jégkorong Erste Liga alapszakaszának összecsapásán.

Hétszer köszönt be a Sportklub Fotó: DVTK Jegesmedvék

Ebben a szezonban kétszer néztek farkasszemet, mindkétszer roppant szoros párharcot tudtak le, előbb Csíkszeredában a DVTK nyert 4–3-ra, míg egy hónappal ezelőtt Miskolcon aranygóllal szintén 4–3 lett az eredmény.

Nagyon jól indította a csütörtök esti összecsapást a kék-fehér együttes, már a 4. percben megszerezték a vezetést, Péter Balázs volt eredményes.

Az előnyt még az első szünet előtt megduplázták a csíkiak, David Levin góljával 0–2 állt az eredményjelzőn.

Fotó: DVTK Jegesmedvék

A második játékrészben az együttesek felváltva voltak emberelőnyben – sok kiállítást, köztük egy 10 percest is kiosztottak a vendégek jégkorongozójának, Brown-nak –, aztán a szünet előtt háromszor köszönt be a Sportklub, elhúzott öttel, ezzel pedig nagyrészt le is zárta a találkozót.

A záró harmadban a házigazda meglőtte a szépítő gólját, de kétség nem fért a csíkszeredaiak diadalához.

A nap másik összecsapásán a Brassói Corona harmadonként egy-egy gólt szerezve, magabiztosan nyert Dunaújvárosban.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

DVTK Jegesmedvék–Csíkszeredai Sportklub 1–7 (0–2, 0–3, 1–2).
Gólszerzők: Bean Justin (50.), illetve Péter Balázs (4.), David Levin (16., 47.), Fodor Csanád (36.), Salló Alpár (39.), Részegh Tamás (39.), Sofron István (60.).

Dunaújvárosi Acélbikák–Brassói Corona 0–3 (0–1, 0–1, 0–1).
Gólszerzők: Szabó Pál Krisztián (14.), Gajdó Balázs (26.), Piche Sebastien (58.).