Megszenvedett a szívós FEHA19 ellen a GYHK

Gergely Imre 2023. november 05., 21:26 utolsó módosítás: 2023. november 05., 21:29

A rutin győzött a sebességgel és a fiatal lelkesedéssel szemben, a Gyergyói Hoki Klub nehezen, de felülmúlta a FEHA19 együttesét vasárnap este.

Kiélezett meccsen nyertek a gyergyóiak Fotó: Szász Adorján/GYHK

Ahogyan arra számítani is lehetett, teljesen kiegyenlített volt a meccs. A hazaiak nagyobb tapasztalata, az összeszokottság találkozott a vendégek gyorsaságával, ambíciójával.

A vezető gólt Racsinszki szerezte egy váratlan fonák lövéssel, amire hamar válaszolt a GYHK. Haaranen vágta Márkus válla fölé a korongot emberelőnyben. És mindjárt utána Sylvestre remek egyéni villanással már a piros-fehéreket hozta előnybe.

A gyergyóiak úgy tűnt, egygólos vezetéssel mehetnek szünetre, de öt másodperccel a dudaszó előtt Németh ugrott ki középen és mattolta Rinnét.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A második harmadban Zezelj kapott videózás után kétszer két perces büntetést magasra emelt bot miatt, de ezt a lehetőséget nem használta ki a gyergyói csapat. A szervezetten védekező fehérváriak nem hagyták igazán jó helyzetbe kerülni Bodóékat.

Aztán mégis újra vezetést szerzett a GYHK, DiDiomete botjáról perdült a korong a vendégek ketrecébe.

A harmadik játékrész elején Mesikamment büntették videózás után két perccel palánkra lökésért, majd Csollákot és Dalhuisent küldte ki a Gergely-Csomortáni játékvezető páros. Egyik csapat sem tudta kihasználni az emberelőnyét, így 3–2-es állásnál következtek az utolsó percek.

A FEHA19 természetesen lehívta a kapusát, Orbán pedig a negyedik hazai találattal lezárta a mérkőzést.

A GYHK számára ez volt az egyetlen hazai mérkőzés hazai jégen novemberben, legközelebb 19-én Csíkszeredában, a Sportklub ellen játszanak a piros-fehérek.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz:

Gyergyói Hoki Klub–FEHA19 4–2 (2–2, 1–0, 1–0).

Gólszerzők: Matias Haaranen (13. perc), Sébastien Sylvestre (15.), Devin DiDiomete (33.), Brance Orbán (59.) illetve Román Racsinszki (3.), Németh Zalán (20.).