Megszakadt a Sportklub jó sorozata, a csíkiak kikaptak a Jegesmedvéktől – képtörténet

Dobos László 2024. január 19., 21:38

A Csíkszeredai Sportklubnak nem sikerült gólt lőnie a miskolciaknak pénteken este a Vákár Lajos Műjégpályán a jégkorong Erste Ligában. A DVTK három góllal nyert, és ezzel megszakadt a csíkiak 9 mérkőzés óta tartó győzelmi sorozata.

A DVTK megszakította a Sportklub remek sorozatát Fotó: Borbély Fanni

Telt ház volt pénteken este a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán, ahol a hazai gárdát a Lokálpatrióták biztatták végig, de a vendégeknek is volt egy kis szurkolócsoportja.

A hazaiknál továbbra is hiányzott Jeremy Welsh, a kapuba pedig Adorján Attila állt be. Kiegyensúlyozott játékot, iramos hokit hozott az első játékrész, amelynek egyetlen találatát a vendégegyüttes szerezte meg a 16. percben, amikor Valentyin Razumnyak egy kipattanó korongot közelről a hálóba juttatta (0–1). A második húsz percben is csak a hokival foglalkoztak a játékosok, ebben a játékrészben nem volt egyetlen kiállítás, de újabb gól sem.

Fotó: Borbély Fanni

Az utolsó harmadban mindkét csapatnak megvoltak a gólszerzési lehetőségei, de Adorján, illetve Voris kapusok bravúrt bravúrra halmoztak. Az 58. minutumban a vendégek kihasználták a csíki csapatban bekövetkezett rövidzárlatot, az eladott korongot Esteves könyörtelenül belőtte (0–2). Szűk három perccel a vége előtt a Sportklub időt kért, majd kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre. A szépítés nem jött össze, a vendégek korongot szereztek, és Berdnyikov beütötte az üres kapuba (0–3).

Mindkét csapatnak vasárnap lesz újabb Erste-ligás mérkőzése: a Sportklub a Budapest Jégkorong Akadémia HC csapatát látja vendégül, a DVTK pedig Brassóban zárja erdélyi túráját.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–DVTK Jegesmedvék 0–3 (0–1, 0–0, 0–2).
Gólszerzők: Valentyin Razumnyak (16.), Gianluca Esteves (58.) és Roman Berdnyikov (59.).
Kapura lövések: 26–30.
Büntetőpercek: 0–6.
Játékvezetők: Anton Peretyatko és Csomortáni Zsolt, illetve Nyikita Kacsura és Bandi Csaba.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Ferencz-Csibi Róbert, David Levin, Részegh Tamás, Aidan Brown (első sor); Gecse Hugó, Troy Rutkowski, Jevgenyij Szkacskov, Reisz Áron, Becze Tihamér (második sor); Karel Kubát, Láday Tamás, Rokaly Szilárd, Péter Balázs, Sofron István (harmadik sor); Bajkó Csongor, Eduard Cășăneanu, Rokaly Norbert, Fodor Csanád (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.

DVTK Jegesmedvék: Janis Voris, Gratz Gellért (kapusok) – Szirányi Bence, Szathmáry Simon, Gianluca Esteves, Páterka Bence, Mattyasovszky Gergely (első sor); Travis Verveda, Justin Bean, Valentyin Razumnyak, Bartos Dávid, Roman Berdnyikov (második sor); Vojtkó Mátyás, Alekszandr Skrabov, Farkas Márton, Miskolczi Márk, Egor Razumnyak (harmadik sor); Martin Hill, Pecsét Bálint, Csíki Hunor, Őri Dávid (negyedik sor). Vezetőedző: Steve Kasper.