„Amikor aláírtam a hároméves szerződésem, azt tűztük ki célul, hogy írjunk történelmet és érjünk el valami olyat, ami magyar válogatottnak még nem sikerült korábban. Az A csoportban maradás ez lenne” – fogalmazott az M1 aktuális csatornán a 45 éves szakember.
A korábbi válogatott játékos szerint a mostani egy „különleges év” a magyar jégkorongnak, ugyanis
az augusztus-szeptemberi olimpiai selejtezővel, a lekötött felkészülési mérkőzésekkel, valamint a jövő májusi világbajnoksággal együtt mintegy 15, A csoportos ellenféllel szembeni mérkőzést vívhat a válogatott, amire korábban nem nagyon volt példa.
„Ez egy óriási lehetőség ennek a fiatal csapatnak arra, hogy közelebb hozzuk őket ehhez a szinthez.
– tekintett előre a viadalra a szövetségi kapitány.
A magyarok a dániai Herningben a B csoportban sorrendben a németekkel, az amerikaiakkal, a kazahokkal, a címvédő csehekkel, a dánokkal, a svájciakkal és a norvégokkal találkoznak május 10. és 19. között. A két nyolccsapatos csoportból a legjobb négy negyeddöntőbe jut, a nyolcadikok pedig kiesnek a divízió I/A-ba.
Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.
Rangos nemzetközi megmérettetést nyert Kanadában a Székelyföldi Jégkorong Akadémia U16-os elitképzéses együttese. Az erdélyi fiatalok veretlenül végeztek az első helyen.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Beomlott kedden egy nagyszebeni hotel beltéri medencéje fölötti mennyezet, a hatóságok életbe léptették a vörös beavatkozási tervet – közölte a Szeben megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
Román kommandósokkal illusztrálta egy orosz propagandaoldal, milyen „jól felszerelt” az orosz hadsereg. A St. Chucks című Facebook-oldalról van szó, amely bejegyzéseiben az orosz hadsereg, illetve Vlagyimir Putyin orosz elnök „dicsőségét” zengi.
További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!