Izgalmasnak ígérkezik a gyergyói és a csíki csapat párharca a női jégkorongbajnokságban. Az első két mérkőzésen felváltva bizonyultak jobbnak a felek, és a végeredmény azonos volt, előbb a rókalányok, másodszor a sportklubos női hokisok győztek 5–3-ra. Mindkét mérkőzésre Gyergyószentmiklóson került sor.
Szombaton a csíkiak voltak a „házigazdák”, amikor a mérkőzés felénél 3–0-va lvezettek a gyergyószentmiklósiak, onnan 3–2-re visszakapaszkodtak a kék-fehér hölgyek, de aztán végül a Barabás László által vezetett együttes akarata érvényesült. Vasárnap délután a 35. percben mutatott 3–2-es állást az eredményjelző, és ismét az előnyben lévő csapat tudott ehhez még kettőt hozzátenni, de ezúttal a Sportklub volt az.
Másik hasonlóság volt a két Gyergyószentmiklóson rendezett találkozó között, hogy az utolsó gólt a hátrányban lévő csapat szerezte, de ez mindkétszer csak a szépítésre volt elég.
Szintén szombaton és vasárnap mérkőzött meg egymással a bajnokság másik két résztvevője, a felcsíki Márton Áron HC és a Marosvásárhelyi VSK. Itt nem voltak egy súlycsoportban a felek, a felcsíki lányok Marosvásárhelyen és Csíkkarcfalván is közel húsz gólt lőttek. A hivatalos jegyzőkönyvből kiolvasható, hogy Rebeka névvel játszani különleges gólérzékenységet jelent. A felcsíki csapatban szereplő Szopos Rebeka a két nap alatt 17 gólt lőtt, Kozma Rebeka 7-et, Márton Rebeka pedig 6-ot.
Női jégkorong-bajnokság, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Gyergyószentmiklósi Fox Hockey 3–5 (0–1, 2–2, 1–2).
Gólszerzők: Bende Júlia 2, Máthé Blanka 2, Szekeres Edit, illetve Adorján Katalin, Vitos Anna, Popescu Magdolna.
Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Csíkszeredai Sportklub 3–5 (1–2, 1–2, 1–1).
Gólszerzők: Clara Sarbu, Szekeres Edit, Bende Júlia, illetve Vitos Anna 2, Popescu Magdolna 2, Adorján Katalin.
Marosvásárhelyi VSK–Felcsíki Márton Áron HC 1–18 (0–2, 0–9, 1–7).
Gólszerzők: Csata Anna, illetve Szopos Rebeka 9, Márton Rebeka 3, Kozma Rebeka 3, Bálint Ildikó, Biró Kata, Kosz Dobod Renáta.
Felcsíki Márton Áron HC–Marosvásárhelyi VSK 19–4 (6–0, 8–3, 5–1).
Gólszerzők: Szopos Rebeka 8, Kozma Rebeka 4, Márton Rebeka 3, Zsombori Gabriella, Márton Réka, Both Éva, Bálint Ildikó, illetve Csata Anna, Bányai Eszter, Balázs Bécsi Dóra, Ráduly Antónia.
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Izgalmakban gazdag nap vár ránk a képernyő előtt, számos sportág eseményeit követhetjük. A vasárnapi programból kiemelkedik az FK Csíkszereda első idei bajnoki mérkőzése, valamint a magyar kézi-, és vízilabda-válogatott újabb Európa-bajnoki összecsapása.
Baleset történt szombaton délután fél öt körül Tusnádfürdőn, a várost átszelő E578-as nemzetközi úton. Ketten megsérültek.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat reggel Botoșani polgármesterével, Cosmin Andreijel, a megye prefektusával és a megyei tanács elnökével egyeztetett a városvezetés által felvetett problémákról. A kormányfőt ebben a moldvai városban is kifütyülték.
Sokkoló eset történt az Egyesült Államokban: Pennsylvania államban egy 11 éves fiú lelőtte az apját, miután az elvette tőle a játékkonzolját.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!