Megnyomta a harmad elejét és a végét Dunaújvárosban a Sportklub

Horváth Bálint Ottó 2023. december 27., 21:19 utolsó módosítás: 2023. december 27., 21:24

Az elejétől a végéig előnyben játszva magabiztosan húzta be a Dunaújvárosi Acélbikák elleni kiszállását a Csíkszeredai Sportklub együttese a jégkorong Erste Liga szerdai játéknapján.

Minden tekintetben jobbak voltak az Acélbikáknál a Sportklub játékosai. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Az év végi három mérkőzéses magyarországi túra első állomásán a felzárkózásra törekvő csíki kék-fehérek a tabellán utolsó előtti helyezett DAB otthonában léptek jégre.

Szenzációsan kezdett a Sportklub, amelynek kevesebb mint másfél percre volt szüksége a vezetés megszerzéséhez, Részegh Tamás juttatta előnyhöz csapatát.

Többet lőttek kapura az első harmadban a székelyföldiek, de az első szünetig nem sikerült újra betalálni.

Aztán a második játékrész elején ismét eredményesek voltak a vendégek, ekkor Karel Kubat találatával használták ki az emberelőnyüket. A kétgólos vezetés viszont csak rövid ideig tartott, 27. percben a dunaújvárosiak szintén egy fórnak köszönhetően csökkentették a hátrányt.

Sokkal kiegyenlítettebb volt ez a felvonás, de ennek ellenére az egyenlítés nem jött össze a házigazdáknak.

Ráadásul, kevéssel a második pihenő előtt Jeremy Welsh révén a Sportklub újabb emberelőnyt váltott gólra, ezzel 1–3-ra módosította az állást.

Az utolsó harmadban a csíkszeredai gárda esélyt sem adott az ellenfélnek ahhoz, hogy visszajöjjön a meccsbe, amely mindössze három alkalommal próbálkozott kapura lövéssel. A legvégén pedig David Levin egy üres kapus találattal még kategorikusabbá tette a vendégek győzelmét.

A Sportklub minden kétséget kizáróan szerezte meg a három pontot, és önbizalommal készülhet az éppen előtte álló DVTK Jegesmedvék elleni csütörtökön 19 óra 30 perctől kezdődő összecsapásra, amelyen egy esetleges sikerrel megelőzheti vetélytársát.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Dunaújvárosi Acélbikák–Csíkszeredai Sportklub 1–4 (0–1, 1–2, 0–1).
Gólszerzők: Sillanpaa (27.), illetve Részegh T. (2.), Kubat (23.), Welsh (40.), Levin (60.).