Meglepte a Fox Hockey a listavezető Angels együttesét

Gergely Imre 2024. február 04., 14:28

Számos hiányzója volt a Gyergyószentmiklósi Fox Hockey csapatának a magyar női U25-ös bajnokság utolsó két alapszakasz mérkőzésén, de így is meglepetést tudtak okozni az első helyen végző Dunaújvárosi Angels ellen.

Ezen a hétvégén jól teljesítettek a csajok Fotó: Fox Hockey

Lezárult a magyar női U25-ös bajnokság alapszakasza, a gyergyószentmiklósi Fox Hockey együttese a Dunaújvárosi Angels ellen vívta az utolsó két mérkőzést. Szombaton és vasárnap is végtelenül kiélezett csatát vívtak a rókalányok az angyalokkal, és előbb győzelmet ünnepelhettek, majd másnap hosszabbításban maradtak alul a vendégekkel szemben.

A szombati meccsen mindössze három gól esett, az Angels vezető találatára Bende Júlia válaszolt, majd Máthé Blanka gólja a győzelmet jelentette a gyergyóiaknak.

Vasárnap délelőtt Szekeres Edit kétszer is vezetést szerzett a rókalányoknak, de az angyalok mindkétszer egyenlíteni tudtak, és a 2–2-es rendes játékidő után a Dél-Koreában zajlott ifjúsági olimpián a magyar válogatottal 3x3-as jégkorongban aranyérmet szerző Sághy Lara a dunaújvárosiak javára döntötte el az összecsapást.

Fotó: Fox Hockey

„A szezon legjobb két mérkőzését játszottuk ezen a hétvégén, Nadina Niciu nagyszerű kapusteljesítményével. Sok hiányzónk volt, de így is meg tudtuk lepni az Angels együttesét, amelyben három ifjúsági olimpiai bajnok is játszott.

Nagyon elégedett és büszke vagyok a lányokra, akik végre száz százalékban teljesíteni tudták azt, amit az edző kért tőlük”

– összegzett Laczkó Levente, a Fox Hockey vezetője.

A gyergyószentmiklósi lányok a hatodik helyen végeztek az idei sorozatban, így az 5. helyért játszhatnak majd a Ferencvárossal.

Jégkorong, magyar női U25-ös bajnokság alapszakasz

Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Dunaújvárosi Angels 2–1 (0–0, 1–1, 1–0).
Gólszerzők: Bende Júlia (32. perc), Máthé Blanka (55.), illetve Börcsök Dóra (31.)

Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Dunaújvárosi Angels 2–3 hu. (1–1, 1–1, 0–0, 0–1).
Gólszerzők: Szekeres Edit (16., és 21.. perc), illetve Börcsök Dóra (20.), Sághy Lara (37. és 64.)