Másodjára szorosabb volt, de megint legyőzte bukaresti ellenfelét a GYHK

Gergely Imre 2020. október 20., 21:47 utolsó módosítás: 2020. október 20., 21:50

Az egy nappal korábbinál pontatlanabbul játszottak a gyergyóiak és emiatt lett a vártnál szorosabb a Steaua elleni második mérkőzés. Mindössze egy gól döntött végül, de a három pont most is Gyergyószentmiklóson maradt.

Kiszenvedték az újabb győzelmet a piros-fehérek Fotó: Beliczay László

Ismerve a körülményeket, teljesen mindegy, hogy hogyan, lényeg, hogy megvan a győzelem – idézhetnénk a gyergyószentmiklósi mérkőzések kommentátorát, Kertész Lászlót a kedd esti GYHK–Steaua mérkőzés után.

A piros-fehérek ezúttal is nagyon foghíjas kerettel játszva 4–3-ra nyerték a találkozót. A várható módon végig a gyergyóiak voltak fölényben, de igazi gólhelyzeteket kevesebbet tudtak összehozni, mint ahogyan azt illett volna.

Korábbi szezonokban is láttunk olyant, hogy egy a Steaua elleni agyonnyert meccs másnapján a fővárosiak meg tudták lepni a gyergyószentmiklósiakat, és ez a nem kellemes emlék jött elő amikor a meddő hazai fölény ellenére a vendégek kerültek előnybe az első harmad végén. Antal Alfréd csapta be Ruczujt egy kontrából.

A 28. percben jött az egyenlítés, a születésnapját ünneplő Csergő volt eredményes egy szépen kijátszott akcióból.

Az egy nappal korábbi meccsen gólpasszokat és gólt is elérő Benedek találata révén már vezettek a házigazdák, majd Kozma bombája hozott kétgólos előnyt. Innen azonban visszajött a Steaua, a Lőrincz használt ki egy védekezési zavart még a második harmad végén, sőt egy Georgescu korcsolyáján megpattanó koronggal egyenlítettek is.

Végül aztán mégsem lett kellemetlen végkifejlet, a 49. percben emberelőnyben Benedek maradt egyedül a kapu előtt és látványos mozdulattal, fonákkal tette Uruc mögé a korongot. Később kiderült, ez volt a győztes gól is.

Fotó: Beliczay László

A sérülések és vírusfertőzések miatt megfogyatkozott GYHK sokat nem pihenhet, csütörtökön és pénteken a Sapientia U23 vendégeként kell pályára lépniük.

Romániai jégkorongbajnokság
Gyergyói Hoki Klub–Bukaresti Steaua 4–3 (0–1, 3–1, 1–1)
Gólszerzők: Csergő Hunor (28. perc), Benedek Roland (30., és 49.), Kozma Zsolt (38.), illetve Antal Alfréd (19.), Lőrincz Levente (40.), Andrei Filip (45.).
Kapura lövések: 36–38
Kiállításpercek: 10–12