Második mérkőzését is elveszítette a vb-n a romániai női jégkorongcsapat

Gergely Imre 2023. április 05., 10:41 utolsó módosítás: 2023. április 05., 10:42

Litvánia volt az ellenfél a romániai női jégkorongválogatott számára kedden, a Brassóban zajló Divízió III/A értékcsoportú világbajnokságon. Megszülettek ugyan az első hazai gólok, de a győzelemhez ez nem volt elég.

Sikerült felzárkózni a litvánok ellen, de az egyenlítés már nem jött össze Fotó: Facebook/FRHG

Az első harmad elejét elrontotta a Barabás László által irányított romániai együttes, a 8. percben már 2–0 volt a litván lányok javára. Ez lényegében megpecsételte a mérkőzés sorsát is. Mindkét gólt Klara Müller lőtte, aki ellen nem volt ellenszere Laczkó-Szabó Zsuzsannáéknak. A litván játékos a későbbiekben még kétszer betalált Nadina Niciu ketrecébe, és az ötödik találathoz is ő adta a gólpasszt.

Az elején kapott két gól után összeszedték magukat a hazai csapat játékosai, a második harmad végére sikerült is felzárkózni 3–2-re, és az egyenlítésért mentek előre,

de három perccel a vége előtt jött egy kiállítás, amit kihasználtak a baltiak, majd végül egy üres kapus találattal 5–2-re nyertek, így a romániai csapat másodszor is vesztesen hagyta el a brassói jeget.

A keddi nap másik két mérkőzésén Hongkong 2–1-re legyőzte Ukrajnát, míg Bulgária 6–2-re verte Észtországot.

A vébén szerdán szünnap van, majd csütörtökön 13 órától Bulgária–Litvánia, 16.30-tól Ukrajna–Észtország és 20 órától Románia–Hongkong mérkőzésekre kerül sor.

Jégkorong, női III/A világbajnokság:

Románia–Litvánia 2–5 (0–2, 2–1, 0–2).

Gólszerzők: Alina Oprea, Sonia David, illetve Klara Muller, (4., 8., 30, és 58. perc) , Gabija Petrauskaite (60.).
Kapura lövések: 39–38.
Kiállításpercek: 14–8.