Magyar bronzot nyertek a gyergyói „rókalányok”

Gergely Imre 2022. április 13., 14:13 utolsó módosítás: 2022. április 13., 14:25

Megnyerte a magyar U25 A bajnokság kisdöntőjét a gyergyószentmiklósi Fox Hockey női jégkorongcsapat. A bronzérem mellett nagyon értékesnek tartják az első magyarországi szezonjuk tapasztalatait is.

Dobogóra álltak a székelyföldiek Fotó: Facebook/Fox Hockey

Hétfőn és kedden rendezték a magyarországi U25A női jégkorongbajnokság kisdöntőjének első két mérkőzését, ezeken a Fox Hockey mindkét alkalommal nyert a MAC Budapest Marilyn ellen, nem volt szükség a harmadik összecsapásra: a rókalányok megszerezték a bronzérmet.

A sérülések miatt mindössze 11 mezőnyjátékossal és két kapussal felálló Fox Hockey számára nagyon rosszul indult az első párharc, a 3. percben már 2–0-ra vezetett a MAC, amely egyébként az EWHL osztrák liga negyedik helyezettje is, és a keret nagy része ott is szerepel. Ezután Láng Zoltán edző rendet tett a fejekben, és a gyergyói lányok játéka feljavult, Vitos Anna kék vonalról leadott lövésével faragtak hátrányukon. A második harmadra pedig nagy lendülettel tértek vissza a jégre, pillanatok alatt három gólt szereztek, a 24. percben így 4–2-re vezettek. Ezután szépített a MAC, a Fox Hockey 5–2-es győzelmét másfél perccel a vége előtt Bende Júlia biztosította be.

Kedden mindkét csapat nagyon akarta a győzelmet, a szoros küzdelem megint egy budapesti góllal kezdődött, de Fehér Nikolett gyorsan válaszolt és a második harmad elején Szekeres Edit találatával már a rókalányoknál volt az előny. A hazaiak egyenlítettek, de négy perccel a vége előtt ismét Bende Júlia villant, egy hátvéd szorításában remek mozdulattal behúzta a mindent eldöntő találatot. Nyert és bronzérmes lett a Fox Hockey.

Laczkó Levente, a csapat vezetője összegzésképpen elmondta, szép eredmény a 3. hely az első szezonban. A legjobb négy közé kerülés volt a kitűzött cél, és csak hajszállal maradtak le a döntőről a Ferencváros ellen. Sokat tanultak ebben az idényben – tette hozzá.

A magyarországi idény lezárult, itthon azonban még két meccs hátra van, a bukaresti Sportul Studențesc ellen, amelynek végén minden bizonnyal felemelhetik az újabb bajnoki címért járó serleget, hiszen az előző két meccsüket 15, illetve 12 góllal nyerték.

Magyar U25A női jégkorongbajnokság kisdöntő:

MAC Budapest Marilyn–Gyergyószentmiklósi Fox Hockey 3–5 (1–1, 1–1, 0–1)

Gólszerzők: Csiszér Tímea (2.), Dettrich Szílvia (3.), Csiszer Sarolt (31.), illetve Vitos Anna (10.), Szekeres Edit (22.), Csergő Noémi (23.), Fehér Nikolett (24.), Bende Júlia (59.).

MAC Budapest Marilyn–Gyergyószentmiklósi Fox Hockey 2–3 (2–1, 1–3, 0–1)
Gólszerzők: Ciszer Sarolt (4. perc), Csiszér Tímea (34.), illetve Fehér Nikolett (5.), Szekeres Edit (24.), Bende Júlia (56.).