Magabiztos hoki, remek kapusteljesítmény, vezet a Sportklub a döntőben

Dobos László 2021. április 29., 21:01

Háromgólos Sportklub diadallal indult a román jégkorongbajnokság három nyert mérkőzésig tartó fináléja. A csíkiak csütörtökön a Brassói Corona otthonában győztek.

Hatékony volt a Sportklub támadójátéka, öt gólt lőttek Brassóban Fotó: Veres Nándor

Üres lelátók előtt, fehéroroszországi játékvezetőkkel kezdődött el csütörtökön este Brassóban a román jégkorongbajnokság döntője, amelyen a házigazda Román Kupa-győztes Corona csapata és az Erste Liga aranyérmese, a Csíkszeredai Sportklub harcol az elsőségért.

Az első játékrészben többet támadott a vendég székelyföldi gárda, az 5. percben Fodor egyedül maradt Polc kapussal nem tudott gólt lőni. Hat minutumra rá azonban megszerezte a vezetést a Sportklub: Láday Tamás saját harmadából indulva nagy lendülettel átkorcsolyázott az egész brassói csapaton, a kapu előtt pedig estében a felsőbe lőtte a korongot (0–1).

Az első szünetig még volt egy csíki emberelőny, de Beczééknek ezt nem sikerült gólra váltaniuk.

Többet kezdeményezett a második játékrész elején a házigazda Brassó, és a 25. percben sikerült az egyenlítés: Cody Carlson távoli bombalövését csak kiütni tudta Adorján, a csíki kapus, a kipattanót pedig Molnár Zsombor közelről a hálóba lőtte (1–1). A második húsz percben a Coronának volt egy két perces emberelőnye, a Sportklubnak pedig egy 2+2 perces fórja, de egyik csapatnak sem sikerült újabb gólt lőnie.

Fotó: Veres Nándor

A harmadik játékrészben végig a Sportklub irányította a játékot, a kék-fehérek előbb Salló és Bíró közeli találataival két gólos előnyre tettek szert (1–3), majd az 56. percben Becze távoli lövése Tousignant ütőjén irányt változtatva kötött ki a brassói kapu felső sarkában (1–4).

Az 58. percben egy szép Trancă-szóló végén szépített a Corona, majd a házigazdák az egyenlítés reményében kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek a jégre. Az 59. percben a Sportklub korongot szerzett, Taratuhin pedig belőtte az üres kapuba (2–5).

A Sportklub sikerében nagy szerepe volt Adorján Örs kapusnak, aki 94,74 %-os hatékonysággal védett.

A három nyert mérkőzésig tartó finálé pénteken Brassóban, hétfőn pedig a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán folytatódik. Minden összecsapás egységesen 18 óra 30 perckor kezdődik

Román hokidöntő, első mérkőzés:

Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 2–5 (0–1, 1–0, 1–4).

Gólszerzők: Molnár Zsombor (25.) és Trancă Dániel (58.), illetve Láday Tamás (11.), Salló Alpár (46.), Bíró Tamás (50.), Mathieu Tousignant (57.) és Andrej Taratuhin (59.).
Kapura lövések: 37–36.
Büntetőpercek: 10–4.
Játékvezetők: Miroszlav Járetsz és Andrej Srubok (mindketten Fehéroroszország), illetve Cristian Filip (Brassó) és André Attila (Csíkszereda).