Üres lelátók előtt, fehéroroszországi játékvezetőkkel kezdődött el csütörtökön este Brassóban a román jégkorongbajnokság döntője, amelyen a házigazda Román Kupa-győztes Corona csapata és az Erste Liga aranyérmese, a Csíkszeredai Sportklub harcol az elsőségért.
Az első játékrészben többet támadott a vendég székelyföldi gárda, az 5. percben Fodor egyedül maradt Polc kapussal nem tudott gólt lőni. Hat minutumra rá azonban megszerezte a vezetést a Sportklub: Láday Tamás saját harmadából indulva nagy lendülettel átkorcsolyázott az egész brassói csapaton, a kapu előtt pedig estében a felsőbe lőtte a korongot (0–1).
Az első szünetig még volt egy csíki emberelőny, de Beczééknek ezt nem sikerült gólra váltaniuk.
Többet kezdeményezett a második játékrész elején a házigazda Brassó, és a 25. percben sikerült az egyenlítés: Cody Carlson távoli bombalövését csak kiütni tudta Adorján, a csíki kapus, a kipattanót pedig Molnár Zsombor közelről a hálóba lőtte (1–1). A második húsz percben a Coronának volt egy két perces emberelőnye, a Sportklubnak pedig egy 2+2 perces fórja, de egyik csapatnak sem sikerült újabb gólt lőnie.
A harmadik játékrészben végig a Sportklub irányította a játékot, a kék-fehérek előbb Salló és Bíró közeli találataival két gólos előnyre tettek szert (1–3), majd az 56. percben Becze távoli lövése Tousignant ütőjén irányt változtatva kötött ki a brassói kapu felső sarkában (1–4).
Az 58. percben egy szép Trancă-szóló végén szépített a Corona, majd a házigazdák az egyenlítés reményében kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek a jégre. Az 59. percben a Sportklub korongot szerzett, Taratuhin pedig belőtte az üres kapuba (2–5).
A Sportklub sikerében nagy szerepe volt Adorján Örs kapusnak, aki 94,74 %-os hatékonysággal védett.
A három nyert mérkőzésig tartó finálé pénteken Brassóban, hétfőn pedig a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán folytatódik. Minden összecsapás egységesen 18 óra 30 perckor kezdődik
Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.
Fontos hazai győzelmet aratott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, a 15. forduló zárómeccsén, hétfőn délután a házi gólfelelős Heras találatával megverte a felsőházba vágyódó Jászvásári Polit.
Elkápráztatta a közönséget és a zsűrit is a székelyudvarhelyi apa-lánya duó: Kristóf Béla és Rebeka tarolt a Csillag születik tehetségkutató műsorban bemutatott produkciójukkal.
Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
Több mint 3000 román és szövetséges katona részvételével rendezték meg hétfőn Bukarestben a hagyományos katonai díszszemlét a Román Királyság és Erdély egyesülését egyoldalúan kikiáltó 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés 107. évfordulója alkalmából.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!