Szeptember 20. és 22. között rendezték meg a jégkorong Kontinentális Kupa első körének mérkőzéseit. Az A jelű négyesből – százszázalékos teljesítménnyel – a horvát KHL Sisak jutott tovább miután 15–1-re verte a bolgár Irbis-Skate Sofiát, 6–1-re győzött a belga Liege Bulldogs ellen, illetve 7–1-re nyert a szerb Crvena zvezda ellen. A horvátok az októberi második körben az olasz Rittennel, a szlovén Jesenicével és az ukrán Szokil Kijevvel mérik össze erejüket.
A másik, B jelű csoportból a litván Energija Elektrenai lépett a második körbe. A balti csapat 5–0-ra győzött az izlandi Skautafelag Reykjavík ellen, 6–1-re verte a spanyol CH Jacát, zárásként pedig 6–3-ra nyert az észt Narva PSK-val szemben.
A jégkorong Kontinentális Kupa második körét október 18. és 20. között rendezik. A brassói D csoportban a házigazda Corona és a Ferencváros mellett lett és litván együttes érkezik, a Mogo Riga és az Energija Elektrenai.
A Barcaságban jégre lépő négyesből az első helyezett jut a november közepén esedékes újabb körbe, ahol a dán Aalborg Pirates, a lengyel GKS Katowice és a francia Bruleurs de Loups helye már biztos. A januári négyes döntőbe innen már ketten jutnak tovább.
Csoportbeosztás, időpontok
2. kör (október 18–20.), C csoport: Rittner Buam (olasz), Acroni Jesenice (szlovéniai), Kijev Szokil (ukrajnai) és KHL Sisak (horvát). D csoport: Brassói Corona, Ferencváros, Mogo Riga (lett) és az Energija Elektrenai (litván).
3. kör (november 15–17.), E csoport: HC Arlan (kazahsztáni), Cardiff Devils (britt), Vlci Zilina (szlovákiai,) és a C csoport továbbjutója. F csoport: Aalborg Pirates (dániai), GKS Katowice (lengyel), Bruleurs de Loups (francia) és a D csoport továbbjutója.
Négyes döntő (2025. január 16–19:): az E és az F csoportok első két-két helyezettje.
A labdarúgó Szuperliga 14. fordulójában pénteken délután a Petrolul Ploiești látogat Csíkszeredába. Ilyés Róbert vezetőedző és játékosai a mérkőzést megelőzően a sűrű programról és a rájuk váró újabb hazai kihívásról beszéltek.
A finn Markus Juurikkala első alkalommal vezeti a romániai férfi jégkorong-válogatottat: november elején Otopeni-ben edzőtáboroznak, majd Litvániában jégre is lépnek a Nemzetek Európai Kupája első fordulójában.
Közleményt adott ki a rendőrség a Szépvízi víztározó közelében holtan talált fiatalok ügyében: a boncolás szerint október 20-án, hétfőn következhetett be a haláluk, két nappal azelőtt, hogy megtalálták őket. Az ügyben az öngyilkosság gyanúja is felmerül.
A boncolás előzetes eredményei szerint a Hargita megyei szépvízi víztározó közelében, egy személygépkocsiban holtan talált két fiatal október 20-án halt meg – közölte pénteken a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
A francia Carrefour romániai üzleteinek eladására készül – adta hírül pénteken a francia sajtóra hivatkozva a Hotnews.ro hírportál.
Besztercén is gázrobbanás történt vasárnap reggel. A rahovai tömbháztragédiával kapcsolatban új részletek derültek ki. Az erdélyi megyékben pedig elég sokat lopják a gázt, ami rendkívül veszélyes.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!