Leiskolázta a GYHK a Jegesmedvéket

Gergely Imre 2023. október 22., 21:14 utolsó módosítás: 2023. október 22., 21:22

Alaposan visszavágott a Gyergyói Hoki Klub a DVTK Jegesmedvéknek a Miskolcon elszenvedett vereségért a vasárnap esti Erste Liga mérkőzésen. Hat gólt vágtak a vendégek kapujába, míg a hazai ketrec érintetlen maradt.

Megállíthatatlanok voltak a gyergyóiak Fotó: Szász Adorján

Az első pillanattól nagy tempót diktált a GYHK, és már az első percben gólt kiáltottak a hazai szurkolók. Nagyon úgy tűnt, hogy bent járt a korong Vörös ketrecében. De a játék folyt tovább. Továbbra is a gyergyóiak voltak veszélyesebbek, de a miskolci kapus bravúrt bravúrra halmozott. De aztán a 16. percben Orbán használt ki egy szokásosan sakk-mattig játszott emberelőnyös akciót. Ezzel egygólos GYHK vezetésnél jött az első szünet.

Fotó: Szász Adorján

A középső húsz percben pedig totálisan széthokizta a gyergyószentmiklósi gárda az ellenfelet.

Tranca és Szigeti is duplázott. Vorist 5–0-nál le is cserélték. Itt a vendégeknél elszakadt a cérna, durvaságokkal próbálták kompenzálni azt amit játékban nem tudtak. Ez sem változtatott a lényegen. A Voris helyére beálló Gratzl-t pedig Fejes avatta fel.

Szárnyalt a Szilassy legénység a hazai szurkolók legnagyobb örömére.

Az utolsó harmadra már igazából csak egy nyitott kérdés maradt, hogy a DVTK meg tudja-e szerezni a becsületgólt. Nem jött össze nekik, Rinne verhetetlen volt ezen a napon. A közönség a meccs végén külön-külön ünnepelte a finn kapust, de az egész csapat megérdemelte a vastapsot.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–DVTK Jegesmedvék 6–0 (1–0, 5–0, 0–0).
Gólszerzők: Brance Orbán (16.), Daniel Tranca (24., 28.), Szigeti Ákos (32., 34.), Fejes Nándor (37.).