Legyőzhetetlen volt a gyergyói kapus, két góllal nyert a magyar válogatott

Székely Sport 2023. április 25., 12:10 utolsó módosítás: 2023. április 25., 12:27

A magyar ifjúsági válogatott a hibátlanul védő, gyergyószentmiklósi származású Csala Patrik vezérletével legyőzte a divízió 1/A-s világbajnokság házigazdáját, Franciaországot.

Csala Patrik 23 védést mutatott be a franciák ellen Fotó: facebook/ Csala Patrik

A Kazahsztán elleni 3–0-s vereség után a házigazda, az első meccsén Ukrajnával szemben büntetőkkel alulmaradó Franciaország ellen javíthatott az U18-as válogatott a divízió 1/A-s világbajnokságon – írja a jégkorongblog.hu.

A hétfő esti meccs első harmadában a magyar csapat akarata érvényesült a pályán, sok helyzetet kidolgozott, és hiába játszott jobban, gólt nem sikerült szereznie. A második játékrészben az első emberelőnyös lehetőség a franciák előtt adódott, de nem tudták kihasználni, majd a 28. percben megszületett a magyar vezetés: Németh indította kicsit hosszan Ravaszt, aki óriási sebességgel elkorcsolyázott a francia kapu mögött, majd fordulásból a rövid felsőbe húzott (0–1).

Egyre bátrabban próbálkozott Franciaország is, de az egész meccsen nagyszerűen védő Csala Patrik állta a sarat.

A magyarok előtt is adódtak lehetőségek, de nem tudták növelni előnyüket. Az utolsó harmadban is próbálkoztak becsülettel a franciák, de stabilan állt a lábán a magyar védelem. Az 58. percben az első magyar emberelőnyből eldőlt a meccs: Ravasz passzából az egész találkozón kiválóan játszó Németh Zalán talált be (0–2). A végére a franciák a kapust is lehozták, de maradt az eredmény.

Magyarország 2–0-ra győzött, a keddi szünnapot követően szerdán 17 órától Ukrajnával játszik.

U18-as korosztály, divízió 1/A jelű vébé, 2. forduló: Franciaország–Magyarország 0–2 (0–0, 0–1, 0–1), Dánia–Ukrajna 5–1 (2–1, 2–0, 1–0), Kazahsztán–Japán 5–0 (1–0, 1–0, 3–0). Az állás: 1. Kazahsztán 6 pont (8–0), 2. Dánia 3 (8–6), 3. Magyarország 3 (2–3), 4. Japán 3 (5–8), 5. Ukrajna 2 (4–7), 6. Franciaország 1 (2–5).

Korábban, az első fordulóban: Kazahsztán–Magyarország 3–0, Japán–Dánia 5–3 és Franciaország–Ukrajna 2–3 (büntetőlövések után).

A magyar csapat további programja: szerdán 17 órától Ukrajna–Magyarország, csütörtökön 17 órától Magyarország–Japán, szombaton 17 órától Dánia–Magyarország.