Eltiltották őket, Láday és Djumic sem játszhat csütörtökön

Székely Sport 2022. március 10., 09:56 utolsó módosítás: 2022. március 10., 10:49

A jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága egy-egy fordulóra eltiltotta a csíkszeredai Láday Tamást, illetve Mirko Djumicot, a MAC HKB Újbuda játékosát.

Fotó: Mudra László

A két csapat közötti negyeddöntős párharc negyedik mérkőzésének 48. percében „egy, a játékvezetők által kontrollált szituációba a Sportklub játékosa, Láday Tamás harmadik emberként, agresszorként érkezett meg. Mindkét kesztyűjét ledobva verekedést kezdeményezett ellenfelével”. A verekedés szétválasztására pozíciót kereső vonalbírót az MAC HKB Újbuda hokisa, Mirko Djumic hátulról két kézzel meglökte.

Videó: Erste Liga

A fegyelmi bizottság Láday Tamást az agresszív fellépésért és verekedés kezdeményezésért, illetve Mirko Djumicot a szükségtelen és sportszerűtlen hivatalos személlyel történt kontakt miatt egyaránt egy mérkőzésről eltiltja.

A két játékos a büntetését csapata soron következő Erste Liga mérkőzésén tölti le, így nem lehetnek a jégen a csütörtökön este fél 7-től kezdődő csíkszeredai ötödik mérkőzésen.

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó sorozatban a Sportklub összesítésben 3–1-re vezet, győzelem esetén lezárhatja a párharcot. A Vákár Lajos Műjégpályán közel két év után újra lehet telt ház, a belépéskor már nem kell zöld-igazolványt felmutatni, és maszkot sem kell viselni, a távolságtartás és a jégcsarnok befogadóképességének kihasználhatósága sincs már korlátozva. A csütörtök esti meccsre a belépő 30 lejbe kerül, a jégpálya jegypénztára pedig a mérkőzés előtt két órával, fél 5-kor nyit.