A korábbi válogatott játékos, szapporói hős az M4 Sport hétfői Sporthíradójában kiemelte, számukra jól jött, hogy a rájátszás előtt a Titánok csapatával egy „mini-playoffot” kellett megvívniuk, ki jut be a nyolc közé, így lendületből érkeztek a kieséses szakaszra.
Ezzel együtt a Brassó a párharcban 3–0-ra elhúzott, de már ekkor volt esélyük például arra is, hogy vendégként győzzenek. Innen sorozatban háromszor nyert a Vasas, és jöhetett szombaton a sorsdöntő, hetedik mérkőzés. Így a Vasas háromszor utazott el Erdélybe két hét alatt, ami Ladányi szerint edzőként is fárasztó volt, nem hogy játékosként.
A következő cél, hogy jövőre szintén kerüljünk be a playoffba, és ott teljesítsünk. Ehhez szeretnénk egyben tartani a csapatot, de egy kis játékosmozgás biztosan lesz. Még nem jutottunk el oda, ahová szeretnénk!” – mondta Ladányi.
Az Erste Liga kedden folytatódik az elődöntős párharcokkal, a Brassó a DEAC-cal, míg az FTC-Telekom a Csíkszeredai Sportklubbal – az előző idény két társbajnoka – találkozik.
Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.
Második felkészülési mérkőzését is lejátszotta ausztriai edzőtáborában az FK Csíkszereda. Szabó István együttese ezúttal 2–1-re kikapott a cseh élvonal újoncától, az FC Zbrojovka Brnótól.
Óriási hasadás keletkezett az A10-es sztráda Szászsebes és Torda közötti szakaszán, a sofőröket óvatosságra intik.
Ritka történelmi „időrétegekre” bukkantak a régészek a Iași megyei Ursoaián: miközben egy hatezer éves, a Cucuteni kultúrához tartozó település nyomait kutatták, második világháborús tüzérségi lőszereket is találtak a kukoricásban.
Jelentős repedés és süllyedés keletkezett az A10-es autópálya Szászsebes és Torda közötti szakaszán, Torda közelében. A közösségi médiában közzétett felvételek alapján az útpálya két forgalmi sávját is érinti a károsodás.
A román királyi család hivatalosan el nem ismert tagját hamarosan kiadhatják Romániának, ahol börtönbüntetés vár rá. II. Károly unokájának portréja.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!