Kubát egyetlen gólja elég volt a Sportklub győzelméhez

Dobos László 2024. február 25., 21:18 utolsó módosítás: 2024. február 26., 15:32

A jégkorongban ritkábban előforduló 1–0-ás eredménnyel nyert vasárnap este a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A székelyföldi kék-fehérek hazai jégen a nagyot küzdő debrecenieket győzték le egy góllal.

Egyetlen gól is elég volt a csíki klub sikeréhez Fotó: Borbély Fanni

A találkozó érdekessége, hogy a kezdőbedobást Rodostó (Süleymanpașa) polgármestere, Hüseyin Uzunlar végezte el, aki hivatalos látogatásra érkezett Csíkszeredába.

Az első játékrészben többet lőtt kapura a vendég debreceni együttes, amely hat kerek percet támadhatott emberelőnyben, de ezt a Sportklub játékosai bravúrosan kivédekezték.

A második felvonás kiegyensúlyozott játékot hozott, voltak helyzetek mindkét kapunál, gól azonban csak egy született, Kubát jól eltalált lövése Szeles kapujának jobb felső sarkában kötött ki (1–0).

Fotó: Borbély Fanni

A találatot a vendégek kérésére a játékvezetők visszanézték, és szabályosnak találták. A harmadik játékrészt a házigazdák uralták, és hiába próbálkozott az utolsó percekben kapuslehozatallal a Debrecen, az eredmény nem változott.

A házigazdáknál ezúttal is hiányzott Péter Balázs, Sofron István, Jeremy Welsh és David Levin. Péter és Sofron sérülés miatt nem léphetett jégre, Welsh és Levin hiányzásának okáról nincs hivatalos hír.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Debreceni EAC 1–0 (0–0, 1–0, 0–0).
Gólszerző: Karel Kubát (35.).
Kapura lövések: 31–26.
Büntetőpercek: 8–6.
Játékvezetők: Gergely Lehel és Sikó Szilárd Levente, illetve Bandi Csaba és Borsos Barna.

Csíkszeredai Sportklub: Matt O'Connor, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Láday Tamás, Jevgenyij Szkacskov, Részegh Tamás, Becze Tihamér (első sor); Gecse Hugó, Troy Rutkowski, Rokaly Szilárd, Cody Milan, Aidan Brown (második sor); Ferencz-Csibi Róbert, Karel Kubát, Rokaly Norbert, Reisz Áron, Fodor Csanád (harmadik sor); Erik Svetina, Spencer Asuchak, Eduard Cășăneanu (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.

Debreceni EAC: Szeles Martin, Gönczi Lajos (kapusok) – Vojtech Kloz, Dominik Dobmayer, Gregor Koblar, Dominik Novotny, Mark Szmirnov (első sor); Kamil Mingazov, Niks Krollis, Anton Jeliszejenko, Kozma Ferenc, Anton Vasziljev (második sor); Jakabfy Sámuel, Bukor Rajmund, Mihail Bucskin, Mihalik Gergő, Mihalik András (harmadik sor); Jakabfy Csongor, Nyikita Usnyev, Mazzag Dániel, Rétfalvi Kristóf, Molnár Dávid (negyedik sor). Vezetőedző: Artyom Vaszjunyin.