Kiütötte a GYHK a Sportklubot, tovább tart a csíkiak vesszőfutása

Gergely Imre 2023. október 15., 21:21 utolsó módosítás: 2023. október 15., 21:55

Csak az első harmad volt szoros, aztán egyre inkább megmutatkozott a gyergyói fölény a vasárnap esti székely hokirangadón, amelyen 7–1-re nyert a GYHK Gyergyószentmiklóson.

A GYHK egyértelműen felülkerekedett a Sportklubon Fotó: Szász Adorján

A székely rangadó adott megfelelő alkalmat arra, hogy a Gyergyói Hoki Klub teljesítse az ígéretét. Az Erste Liga megnyerése után Böjte Csaba alapítványának, az általa felkarolt gyerekeknek ajánlották fel az új szezon első hazai mérkőzésének teljes bevételét. A meccs előtti percekben adták át az adományt, közel 25 ezer lejt.

A házigazda gyergyóiak kezdték lendületesebben a mérkőzést, egymás után kellett nagyokat védenie Adorjánnak. A csíkiak első kapura lövése a 6. percben történt. Azonban innen ők jöttek lendületbe, és első emberelőnyüket kihasználva Becze révén meg is szerezték a vezetést. Az egyenlítés Orbán góljával sikerült a piros-fehéreknek, akik szintén az első létszámfölényes lehetőségüket értékesítették.

Fotó: Szász Adorján

A második harmadot is a jótékonysági akció vezette fel, a korongot Nyilka Ildikó, a koraszülött gyerekeket segítő Plüss Kommandó szervezet vezetője dobta be. A GYHK mostantól a következő tíz hazai mérkőzésen tombolasorsolásokat szervez, melynek bevételét arra fordítják, hogy a csíkszeredai Megyei Kórház koraszülött osztálya egy 42 ezer eurós életmentő gépet kaphasson, illetve a gyergyószentmiklósi és székelyudvarhelyi kórházakba az újszülött kisbabák első napjait segítő termékek érkezhessenek.

A középső húsz percben végig gyergyói fölény jellemezte a játékot, és előbb Szigeti, majd a hazaiak második emberelőnyében Vincze Péter növelte a gólok számát. Így kétgólos különbség állt az eredményjelzőn, de a helyzetek száma alapján akár nagyobb is lehetett volna.

A harmadik harmadra teljesen szétesett a Sportklub, és ennek négy gyergyói találat lett az eredménye.

A GYHK zsinórban hatodszor győzte le a Sportklubot, amely sorozatban hetedszer kapott ki az idei Erste Liga szezonban.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Gyergyói Hoki Klub–Csíkszeredai Sportklub 7–1 (1–1, 2–0, 4–0).

Gólszerzők: Brance Orbán (17. perc), Szigeti Ákos (25.), Vincze Péter (34.) Chris Bodó (41., 58.) Császár Hunor (48.), Matias Haaranen (54.) illetve Becze Tihamér (12.).