Kínos gyergyói vereség az Acélbikák ellen

Gergely Imre 2023. december 08., 21:29

Az első harmadban még minden rendben volt, aztán semmi sem. A Gyergyói Hoki Klub hazai pályán kikapott a Dunaújvárostól a jégkorong Erste Ligában.

Nyomott a hazai együttes, de a legtöbb próbálkozás góltalan maradt Fotó: Szász Adorján

A péntek esti mérkőzésen 19 percig azt gondolhatták a gyergyói szurkolók, hogy csapatuk megtalálta önmagát, és kilábalt a gödörből. Aztán később nagyon nem így látszott...

Vincze Gergő találatával gyorsan vezetést szerzett a GYHK, majd Szigeti egy kipattanót értékesítve növelte a különbséget. Borult fel a pálya, csak Kovács védés sorozata miatt nem lett akár 4-5 gólos a hazaiak előnye az első húsz percben. De csak eggyel vezetett a szünetben a Szilassy-legénység, ugyanis az utolsó percben Koskinent hagyták magára, aki a sarokból zavartalanul kerülhetett a kapu elé és kihasználta az ajándék lehetőséget.

Fotó: Szász Adorján

A második harmadban azonban felismerhetetlen volt a hazai csapat. Kijelenthető, hogy az idei szezonban (vagy akár több év óta) ilyen rosszul nem játszottak a piros-fehérek. Semmi nem látszott abból, amit általában tudnak. Ezt az Acélbikák két könnyű emberelőnyös góllal, és aztán egy újabb találattal „jutalmazták”, 2–0-ról így lett 2–4.

A második szünetben lehetett egy fejmosás az öltözőben, nagyon ment előre a GYHK, a vendégek nem is nagyon jártak a hazaiak kapuja környékén.

Fotó: szász adorján

Aztán mindennek ellenére Hadzinikolic ugrott ki, és szólójával lényegében eldöntötte a meccset. Ezt követően Vincze Péter a GYHK egyetlen emberelőnyét kihasználta, és továbbra is nyomott a hazai együttes, de góltalan maradt minden próbálkozás, Sillanpaa pedig üres kapus találattal lezárta a mérkőzést.

Összességében nem volt jobb a Dunaújváros ezen a meccsen, de a mélyen a tudása alatt teljesítő GYHK ellen megérdemelten nyert.

A gyergyóiak vasárnap Brassóban lépnek pályára. Muszáj volna addig összekapniuk magukat...

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–Dunaújvárosi Acélbikák 3–6 (2–1, 0–3, 1–2).
Gólszerzők: Vincze Gergő (2.), Szigeti Ákos (13.), Vincze Péter (51.) illetve Niki Koskinen (20., 32.), Curt Lorraine (23.), Szalma Zsolt (33.), Ödman Hadzinikolic (48.), Santeri Sillanpaa (59.).