A felnőtt férfi válogatott vezetőedzője a következő vébén is A 65 éves kanadai Dave McQueen lesz, aki a Brassói Coronát is felkészíti. McQueen munkáját Góga Attila és Péter Róbert másodedzők, illetve Ruczuj Gellért kapusedző fogja segíteni. A férfi divízió 1/A jelű világbajnokságnak Sepsiszentgyörgy lesz a házigazdája 2025. április 27. és május 3. között. A részt vevő csapatok: Nagy-Britannia, Lengyelország, Olaszország, Románia, Japán és Ukrajna.
Belgrádban szerepel a vb-n a romániai női felnőtt jégkorong-válogatott, amelynek vezetőedzője Barabás László maradt, segítői pedig Varga András másodedző és Csergő Csaba kapusedző lesznek. A női divízió 3/A jelű vébét 2025. március 2-8. között rendezik, ahol a házigazda Szerbia mellett a Dél-Afrikai Köztársaság, Litvánia, Horvátország és Thaiföld lesz a romániai együttes ellenfele.
A férfi U20-as romániai válogatott vezetőedzőjévé Góga Attilát nevezték ki, másodedző Papp Szabolcs, kapusedző pedig Fülöp Rajmond lesz. Az U20-as divízió 2/A jelű vébé házigazdája a horvátországi Zágráb lesz, ahol 2025. január 6-12. között Horvátország, Litvánia, Nagy Britannia, Kína, Hollandia és Románia együttesei lépnek majd jégre.
Olaszországba utazik majd a romániai U18-as férfi válogatott, amelynek vezetőedzőjévé ifj. Antal Elődöt nevezték ki, őt Antal Norbert másodedző és Bács Loránd kapusedző fogja segíteni. A divízió 2/A jelű U18-as férfi vébén, Asiagóban a házigazda Olaszország mellett Nagy-Britannia, Hollandia, Románia, Horvátország és Kína szerepel.
Először vesz részt világbajnokságon a romániai női U18-as válogatott. A csapatot a divízió 3-ba sorolták be, a vébét pedig 2025. január 23-26. között a horvátországi Zágrábban tartják. Ebben a csoportban Litvánia, Románia, Thaiföld és Horvátország küzd majd a felsőbb osztályba jutásért.
Gól nélküli döntetlent játszott az FC Hermannstadt otthonában az FK Csíkszereda, amely az egy ponttal újabb lépést tett a bennmaradás felé az élvonalbeli bajnokságban.
Az FC Voluntari és a Corvinul sem hibázott idegenben, így azonnal kihasználták a Sepsi OSK vereségét. A háromszéki együttes előnye olvadt a harmadikkal szemben, míg az első helyért folytatott harcból szinte biztosan kiszállt.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nem ül be a parlamentbe Orbán Viktor – ezt a leköszönő miniszterelnök szombaton jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.
Fegyveres támadó nyitott tüzet helyi idő szerint szombat este Washingtonban a fehér házi tudósítók díszvacsoráján, amelyen Donald Trump elnök is jelen volt.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!