Kilenc gólig jutott a Brassói Corona

Székely Sport 2020. október 29., 12:33 utolsó módosítás: 2020. október 29., 12:34

Hazai jégen, de hivatalosan vendégcsapatként győzte le a Brassói Corona a Bukaresti Steauát a román jégkorong-bajnokságban. A sokgólos találkozó a második harmadban dőlt el.

Hazai pályán vendégeskedtek, és simán nyertek. Korábbi felvétel. Fotó: Boldizsár Márton

A játéknap rangadóját Gyergyószentmiklóson rendezték, ahol a házigazda GYHK izgalmas csatában gyűrte le a Galaci CSM csapatát, de szerdán a Bukaresti Steaua és a Brassói Corona is összecsapott a román jégkorong-bajnokság alapszakaszában.

Utóbbi találkozót Brassóban szervezték, de a bukaresti csapatot illette meg a pályaválasztói jog. A sokgólos mérkőzésen nem történt meglepetés, az Erste Ligában is érdekelt sárga-kékek két kiegyenlített és egy teljesen egyoldalú középső harmad után végül 9–4-re nyertek.

A brassói csapat már a 16. másodpercben megszerezte a vezetést Roberto Gliga révén,

de a Steaua kétszer is egyenlített az első húsz percben.

A második harmadot a brassóiak 6–0-ra húzták be, majd a záró felvonásban Antal Előd, a CSA gyergyói hátvédje állította be a végeredményt.

A Steaua és a Corona csütörtökön 18.30-tól is megmérkőzik Brassóban, ebben az időpontban kezdődik a Gyergyói Hoki Klub és Galaci CSM második találkozója is.

Román jégkorong-bajnokság, alapszakasz
Bukaresti Steaua–Brassói Corona 4–9 (3:3, 0:6, 1:0)
Gólszerzők: Antal Alfréd (3.), Claudiu Radu (11.), Filip Filip (12.), Antal Előd (44.), ill. Roberto Gliga (1.), Radim Valchar (8., 33.), Vasile Andrei (10., 38.), Gajdó Balázs (28.), Tomas Klempa (29.), Molnár Zsombor (31.), Daniel Trancă (34.)