A jövő heti, lettországi torna előtti utolsó felkészülési találkozó fordulatosan alakult: Sofron István duplájával a nyitóharmadban kétgólos előnyre tett szert Sean Simpson szövetségi kapitány együttese, de sorozatban született négy osztrák találat nyomán a 35. percben már 4-2-re a hazaiak vezettek.
Az eredményesen hokizó második sorból Erdély Csanád és a dudaszó előtt tíz másodperccel Hári János is betalált, így még a második húsz perc végére egyenlített a magyar együttes (4-4).
A záró felvonásban érkező újabb két emberelőnyös osztrák gólra Szirányi Bence még tudott válaszolni, ám egy másodperccel a vége előtt újabb hazai találat érkezett, így 7-5-ös osztrák siker született.
A csütörtökön rajtoló rigai olimpiai kvalifikáción a magyar válogatott a házigazda lettek mellett az olaszokkal és a franciákkal találkozik, a kvartettből a győztes szerepelhet a 2022-es, pekingi téli játékokon.
Jégkorong, felkészülési mérkőzés, Bécs:
Ausztria-Magyarország 7-5 (2-2, 2-2, 3-1)
a magyar gólszerzők: Sofron (9., 13.), Erdély (36.), Hári (40.), Szirányi (58.)
A rigai olimpiai selejtezők menetrendje:
csütörtök
15.30 Franciaország-Magyarország
19.30 Olaszország-Lettország
péntek
16.00 Franciaország-Olaszország
20.00Lettország-Magyarország
vasárnap
13.00 Magyarország-Olaszország
17.00 Lettország-Franciaország
Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.
Féltávnál a labdarúgó 2. Liga rájátszásában, de már most kirajzolódik: a Sepsi OSK tudatosan és hatékonyan építkezett a nyáron. Az igazolások beváltak, a keret stabil, az eredmények pedig a visszajutást vetítik előre. De mi a helyzet a többi csapattal?
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!