Az már korábban biztossá vált, hogy az Erste Ligás csoportból a Brassói Corona és a Gyergyói HK jut tovább, a Csíkszeredai Sportklub pedig kiesik. A másik csoportot a Háromszéki Ágyúsok csapata nyeri, a második továbbjutó pedig a Bukaresti Steaua.
Pénteken este a Berceni Arénában megrendezett, a két bukaresti csapat közötti összecsapást a papírformának megfelelően a Bukaresti Steaua simán nyerte.
Jégkorong Román Kupa, B csoport:
Bukaresti Sportul Studențesc–Bukaresti Steaua 1–14 (0–4, 1–5, 0–5).
Gólszerzők: Anton Popa (39.), illetve Robert Timaru (1. és 25.), Antal Alfréd (8. és 41.), Lauris Bajaruns (16., 38. és 54.), Mihai Georgescu (21.), Mircea Constantin (22. és 55.), Adrian Irimia (27.), Andrei Filip (34.), Orbán Szilárd (42.) és Florin Creangă (57.).
Kapura lövések: 20–68.
Büntetőpercek: 47–12 (ebből Cristian Munteanunak 5+20 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Cristian Filip és Galusnyák Botond, illetve Cristian Lungeanu és Gabriel Constantinescu.
A B csoport állása:
1. Háromszéki Ágyúsok 5 4 0 0 1 34–8 12
2. Bukaresti Steaua 6 3 1 0 2 44–13 11
3. Galaci CSM 6 3 0 1 2 31–16 10
4. Sportul Studențesc 5 0 0 0 5 2–74 0
Az A csoport állása:
1. Brassói Corona 2 2 0 0 0 9–2 6
2. Gyergyói HK 3 2 0 0 1 10–9 6
3. Csíkszeredai Sportklub 3 0 0 0 3 5–13 0
A további program
November 22-én: Bukaresti Sportul Studențesc– Háromszéki Ágyúsok.
December 6-án: Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona.
December 8-án: Brassói Corona–Gyergyói HK.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Három mérkőzés után megszülettek az FK Csíkszereda első góljai a labdarúgó Szuperligában, de a székelyföldiek ezúttal sem szereztek pontot: a duplázó Czékus találatai ellenére a Konstancai Farul 3–2-re nyert, az FK a hajrában szinte egyenlített.
Lassan kezd visszaállni a rend a csíkszeredai Fürdő utcában, ahol kedden este egy ittas, jogosítvány nélküli sofőr autója csapódott egy családi házba. Az ablakot már sikerült helyreállítani, a fal sérült részét azonban még ki kell bontani.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!