Kezdi kinőni magát a marosvásárhelyi hokitorna

Horváth Bálint Ottó 2024. január 17., 12:31

Nagyszabású gyerek hokitornát rendeztek a Marosvásárhely és Marosszentgyörgy határában lévő sátortetős műjégpályán. A Q-Fluid Jégkorong Kupa nevet viselő megmérettetésen három korosztályban zajlottak a mérkőzések a nagyrészt székelyföldi csapatok között.

Nem volt eredményhirdetés, minden játékos nyertesnek számított Fotó: Kádár Csongor Krisztián

Harmadik alkalommal szervezték meg a nagy népszerűségnek örvendő tornát a Székelyföldi Jégkorong Akadémia támogatásával felépített Maros Műjégpályán. A múlt szombaton és vasárnap zajlott rendezvényen

13 központot képviselve 70 csapat és több mint 600 gyerek lépett jégre az U7-es, U9-es és U11-es korosztályokban

– ismertette Kui Csaba, az SZJA marosvásárhelyi alközpontjának vezetőedzője.

A nyolc akadémiás központon (Csíkszereda, Gyergyószentmiklós, Székelyudvarhely, Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Felcsík, Alcsík, Marosvásárhely) kívül csatlakozott a tornához Csomafalva, Ditró és Gyimes, illetve Ploiești és Brassó csapata is, míg Galacot és Bukarestet is meg akarták hívni, de ki kellett maradjanak, mivel így is túl lépték a befogadóképességet.

Fotó: Kádár Csongor Krisztián

„Kezdi kinőni magát a torna. Nagyon sikeres rendezvény volt, mindenki jól érezte magát. Vezetőként maximálisan meg vagyok elégedve, kiváló volt a hangulat.

Nekünk ez szenzációt jelent, mert Marosvásárhelyen az elmúlt 30 évben nem volt hokiélet, 2021-től kezdődött újra, így nagyon örvendünk, hogy ilyen eseményeket szervezhetünk”

– fogalmazott Kui Csaba a Székely Sport érdeklődésére.

Kiemelte, hogy a gyerekeknek elsősorban szórakozási és ismerkedési lehetőséget jelent ez a torna, a lényeg, hogy csapatban legyenek és minél jobban szerettessék meg velük a sportágat. „Ezekben a korosztályokban nincs országos bajnokság, így a havi rendszerességű tornák azért megfelelők, mert

a gyerekek valamilyen szinten versenyezhetnek és szép lassan ráhangolódnak a versenysportra, hogy aztán a nagyobb korcsoportokban a bajnokságban játszanak”

– mutatott rá a szakvezető.

Kui Csaba szerint a lényeg az, hogy a gyerekek csapatban legyenek és minél jobban szerettessék meg velük a sportágat Fotó: Kádár Csongor Krisztián

Kui Csaba elmondta, nagyon pozitív dolognak tartja, hogy ezeken a versenyeken nincs eredményhirdetés, és ezt a jövőben is támogatni szeretné. A torna végén mindenki nyertesnek számított, érmet és ajándékcsomagot kapott, aminek biztosítása a nagy létszámot figyelembe véve nem volt egyszerű feladat, így nagy köszönettel tartoznak a támogatóiknak.

Ami a marosvásárhelyi egyesületet illeti, jelenleg a különböző korosztályokban 167 hokissal foglalkoznak, ez a viszonylag nagy szám bizonyítja, hogy hatékony munkát végeznek.

Kui Csaba közölte, egyre több szülő és gyerek érdeklődik a jeges sportok iránt, és számukra a hétvégi rendezvény ezért is volt fontos, mert még szélesebb körben megismertethetik és népszerűsíthetik a jégkorongot a városban és a környéken.