A divízió I/A-világbajnokságra készülő magyar jégkorong-válogatott csütörtökön 4–2-re kikapott a dél-koreai csapattól barátságos mérkőzésén a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban.
A jövő heti ljubljanai vébén a magyarok kedden a dél-koreai, szerdán a litván, pénteken a házigazda szlovén, vasárnap pedig a számos székely hokissal felálló romániai válogatottal csapnak össze. Az első két helyezett feljut az elit vb-re, míg az utolsó kiesik a divízió I/B-be.
A magyaroknak ez volt az utolsó felkészülési mérkőzésük, korábban az ukránokat 3–1-re és szétlövésben 3–2-re verték, míg a szlovénoktól 3–0-ra kikaptak. A két együttes kedden egymás ellen vívja a vb nyitóösszecsapását Ljubljanában.
Jégkorong felkészülési mérkőzés:
Magyarország–Dél-Korea 2–4 (1–1, 1–1, 0–2).
Gólszerzők: Sofron (6.), Nagy G. (27.), illetve Li Cs. (11.), Kim Sz. (28.), Park (46.), Cseon (59.).
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Kulcsfontosságú győzelmet aratott a Sepsi OSK az éllovas Corvinul ellen, és visszavette a második helyet. A lefújás után Batzula Hunor a Székely Sportnak beszélt a nyomásról, a gól pillanatáról és a feljutási esélyekről.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!