Két pontot szerzett a Sportklub Debrecenben, ahol a szétlövés döntött

Dobos László 2024. február 18., 22:14

Győzni tudott Debrecenben a két alapembere nélkül felálló Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga alapszakaszában. Szétlövésre volt szükség vasárnap este a DEAC–Sportklub találkozón, a büntetőpárbajt pedig a csíkiak nyerték.

Nehéz mérkőzésen ugyan, de győzött a Sportklub Fotó: Fucskó Tamás

A vendégeknél ezen a mérkőzésen is hiányzott Péter Balázs és David Levin. Péter Balázs az egy héttel korábban Cardiffban megrendezett olimpiai selejtezőn kapott hatalmas ütést a kezére, nem tud ütőt fogni, otthon kezelik. Levin hiányzásának okáról nem adott ki közleményt a klub.

Kiegyensúlyozott játékot hozott a debreceni találkozó első játékrésze, amelynek egyetlen találatát a vendégek csatára, Becze Tihamér szerezte a 16. percben, amikor kapásból védhetetlenül a hálóba lőtte Szkacskov remek átadását (0–1). A második harmad is egyetlen gólt hozott: a 32. percben egy gyors ellentámadás végén Anton Jeliszejenko értékesítette a ziccert (1–1).

Fotó: Fucskó Tamás

A harmadik felvonásban és az ötperces ráadásban nem született újabb gól, így következett a szétlövés. Négy sorozatra volt szükség, a házigazdáktól csak Dominik Novotny volt eredményes, a vendégtől azonban Karel Kubát, Sofron István és Jevgenyij Szkacskov is betalált, de a jégkorongban a büntetőpárbaj megnyerése csak 1–0-át jelent. Érdekessége a mérkőzésnek, hogy emberelőnyből egyik csapat sem tudott gólt szerezni.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Debreceni EAC–Csíkszeredai Sportklub 1–2 – hosszabbítás és büntetőlövések után (0–1,1–0, 0–0, 0–0, 0–1).
Gólszerzők: Anton Jeliszejenko (32.), illetve Becze Tihamér (16.) és Sofron István (65., győztes büntetőlövés).Kapura lövések: 42–32.Büntetőpercek: 6–6.
Játékvezetők: Nagy Attila és Dósa Krisztián, illetve Magyar Áron és Vincze Dániel Balázs.

Debreceni EAC: Hetényi Zoltán, Szeles Martin (kapusok) – Vojtech Kloz, Dominik Dobmayer, Gregor Koblar, Dominik Novotny, Mark Szmirnov (első sor); Kamil Mingazov, Nyikita Usnyev, Anton Jeliszejenko, Kozma Ferenc, Anton Vasziljev (második sor); Niks Krollis, Bukor Rajmund, Mihail Bucskin, Rétfalvi Kristóf, Mihalik András (harmadik sor); Jakabfy Sámuel, Jakabfy Csongor, Mazzag Dániel, Mihalik Gergő, Molnár Dávid (negyedik sor). Vezetőedző: Artyom Vaszjunyin.
Csíkszeredai Sportklub: Matt O'Connor, Ambrus Levente (kapusok) – Karel Kubát, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Reisz Áron, Sofron István (első sor); Gecse Hugó, Troy Rutkowski, Erik Svetina, Spencer Asuchak, Aidan Brown (második sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Jevgenyij Szkacskov, Részegh Tamás, Becze Tihamér (harmadik sor); Rokaly Norbert, Eduard Cășăneanu, Fodor Csanád (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.