A vendégeknél ezen a mérkőzésen is hiányzott Péter Balázs és David Levin. Péter Balázs az egy héttel korábban Cardiffban megrendezett olimpiai selejtezőn kapott hatalmas ütést a kezére, nem tud ütőt fogni, otthon kezelik. Levin hiányzásának okáról nem adott ki közleményt a klub.
Kiegyensúlyozott játékot hozott a debreceni találkozó első játékrésze, amelynek egyetlen találatát a vendégek csatára, Becze Tihamér szerezte a 16. percben, amikor kapásból védhetetlenül a hálóba lőtte Szkacskov remek átadását (0–1). A második harmad is egyetlen gólt hozott: a 32. percben egy gyors ellentámadás végén Anton Jeliszejenko értékesítette a ziccert (1–1).
A harmadik felvonásban és az ötperces ráadásban nem született újabb gól, így következett a szétlövés. Négy sorozatra volt szükség, a házigazdáktól csak Dominik Novotny volt eredményes, a vendégtől azonban Karel Kubát, Sofron István és Jevgenyij Szkacskov is betalált, de a jégkorongban a büntetőpárbaj megnyerése csak 1–0-át jelent. Érdekessége a mérkőzésnek, hogy emberelőnyből egyik csapat sem tudott gólt szerezni.
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FTC-Telekom FTC | 39 | 22 | 5 | 3 | 9 | 152-99 | 79 |
2 | Brassói Corona Brassó | 39 | 22 | 3 | 1 | 13 | 132-103 | 73 |
3 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 39 | 18 | 4 | 5 | 12 | 140-124 | 67 |
4 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 39 | 19 | 3 | 5 | 12 | 145-126 | 65 |
5 | Újpesti TE UTE | 38 | 17 | 4 | 3 | 14 | 112-106 | 62 |
6 | Budapest JAHC BJAHC | 38 | 17 | 3 | 4 | 14 | 134-120 | 61 |
7 | DVTK Jegesmedvék DVTK | 39 | 15 | 6 | 3 | 15 | 117-126 | 60 |
8 | Debreceni EAC DEAC | 38 | 13 | 4 | 3 | 18 | 113-128 | 50 |
9 | Dunaújvárosi Acélbikák DAB | 39 | 8 | 0 | 7 | 24 | 93-148 | 31 |
10 | Fehérvár Hockey Akadémia 19 FEHA19 | 38 | 4 | 6 | 4 | 24 | 70-128 | 28 |
Megsérült a fővárosiak elsőszámú hálóőre, így gyors megoldást kellett találniuk. A háromszékiektől januárban elköszönt, most új szerződést kapott a hálóőr.
Bajnokot avatnak hétvégén a romániai jégkorongbajnokságban. A Sepsi Arénában zajló négyes döntőben a Csíkszeredai Sportklub, a Gyergyói Hoki Klub, a Brassói Corona és a Bukaresti Steaua küzd a trófeáért. A Székely Sport a főszereplőket kérdezte.
Tűz ütött ki Kézdivásárhelyen a Molnár Józsiás utcában. A helyszínre érkezett tűzoltók nem tudták megmenteni a lakóházat.
Előrelépés történt az aranyosgyéresi légi támaszpont fejlesztésének ügyében: több cég jelentkezett a román védelmi minisztérium által kiírt, csaknem félmilliárd lejes költségvetéssel bíró korszerűsítési licitre.
Rossz év volt 2024 az elektromos autók számára, de a hibridek nagyon jól zártak, és a közeljövő is szépen csenghet főleg a teljesen hibrid, részben pedig a konnektoros kategóriának.
Crin Antonescu nem szereti a magyarokat. Crin Antonescu szereti a magyarokat. Crin Antonescu mindenkit (nem) szeret. De ki is az a Crin Antonescu? S mi is az a reálpolitikai szeretet?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!