Szombaton a gyergyói csapat Balázs Henrietta és Daryna Rozhok találataival 2–0-ra vezetett a Ferencváros vendégeként játszott meccs nyitóharmadában, sőt Szekeres Edit a harmadik gólt is megszerezte a szünetet követően.
A zöld-fehér lányok azonban még a második felvonásban egyenlíteni tudtak.
3–3-ról kezdődött a harmadik játékrész, amelynek a közepén Szekeres ismét előnybe hozta a rókalányokat. Ezt a vezetést sem sikerült megőrizni a végéig, Sőléd Orsolya találata után 4–4 lett és így zárult a rendes játékidő.
A hosszabbításban nem változott újra az állás, jöhettek a rávezetések. A hazaiak kapujában Kaposvári Dóra és a gyergyói ketrecnél Nadina Niciu is verhetetlen volt egészen a hatodik körig, amikor Szekeres Edit belőtte a büntetőpárbaj egyetlen találatát.
Ezzel a Fox Hockey nyerte a meccset két újabb pontot szerezve a magyar U25A bajnokságban.
Vasárnap a Rampage Womens Hockey együttesével mérték össze a tudásukat a gyergyószentmiklósiak, akiket egy héttel korábban 3–1-re győztek le hazai jégen.
Ezúttal viszont a 28 kapura lövés ellenére egyszer sem sikerült betalálni,
a hazaiak pedig az első és a második harmadban is lőttek egy-egy gólt, így 2-0-ra nyert a Rampage.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Csíksomlyó nem pártiroda, nem szavazókör, nem politikai határátkelő. Aki oda magyarokat párthovatartozás szerint engedne be, az nem a nemzetet védi, hanem éppen azt darabolja fel, aminek az egységére hivatkozik.
További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!