Két pontot hoz haza a Fox Hockey Magyarországról

Gergely Imre 2024. október 20., 17:27 utolsó módosítás: 2024. október 20., 17:28

Az FTC Telekom és a Rampage Womens Hockey csapataival találkozott szombaton és vasárnap a gyergyószentmiklósi női jégkorongcsapat. A rókalányok előbb büntetőkkel győztek, majd lőtt gól nélkül veszítettek.

Előbb büntetőkkel győztek, majd lőtt gól nélkül veszítettek Fotó: Ferencz Levente

Szombaton a gyergyói csapat Balázs Henrietta és Daryna Rozhok találataival 2–0-ra vezetett a Ferencváros vendégeként játszott meccs nyitóharmadában, sőt Szekeres Edit a harmadik gólt is megszerezte a szünetet követően.

A zöld-fehér lányok azonban még a második felvonásban egyenlíteni tudtak.

3–3-ról kezdődött a harmadik játékrész, amelynek a közepén Szekeres ismét előnybe hozta a rókalányokat. Ezt a vezetést sem sikerült megőrizni a végéig, Sőléd Orsolya találata után 4–4 lett és így zárult a rendes játékidő.

A hosszabbításban nem változott újra az állás, jöhettek a rávezetések. A hazaiak kapujában Kaposvári Dóra és a gyergyói ketrecnél Nadina Niciu is verhetetlen volt egészen a hatodik körig, amikor Szekeres Edit belőtte a büntetőpárbaj egyetlen találatát.

Ezzel a Fox Hockey nyerte a meccset két újabb pontot szerezve a magyar U25A bajnokságban.

•  Fotó: Ferencz Levente
Fotó: Ferencz Levente

Vasárnap a Rampage Womens Hockey együttesével mérték össze a tudásukat a gyergyószentmiklósiak, akiket egy héttel korábban 3–1-re győztek le hazai jégen.

Ezúttal viszont a 28 kapura lövés ellenére egyszer sem sikerült betalálni,

a hazaiak pedig az első és a második harmadban is lőttek egy-egy gólt, így 2-0-ra nyert a Rampage.

Női jégkorong, magyar U25A bajnokság:
FTC-Telekom–Gyergyószentmiklósi Fox Hockey 4–5 büntetők után (0–2, 1–3, 1–1, 0–0, 0–1).
Gólszerzők: Timkó Blanka (30. és 40. perc), Kosztya Laura (35.), Sőléd Orsolya (56.) illetve Balázs Henrietta (5.), Daryna Rozhok (18.), Szekeres Edit (25., 52. és 65., győztes büntető).