Az elmúlt hétvégén a Városi Jégpályán a VSK Székelyudvarhely szervezésében a IV. VSK Jégkorong Kupára került sor. Két nap alatt három korcsoportban, több mint 750 sportoló kergette a korongot.
Az eseményen a Székelyföldi Jégkorong Akadémia központjai vettek részt, azaz: Csíkszereda, Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Gyergyószentmiklós, Felcsík, Alcsík, Marosvásárhely, Loki-Hoki Gyimes, Ditró, Brassó, Csomafalva, Csíkszeredai Sportklub – a házigazda Székelyudvarhely –, illetve a Galaci Dunărea, az Olimpia Ploiești és a Bukaresti Triumf.
Szombaton a legkisebbek, az U7-es korosztály vágott bele a meccssorozatba, ezt követte az U9-es korcsoport. Ezen a napon összesen 75 meccset tudott le a mezőny.
Vasárnap az U11-es korosztályé volt a főszerep, itt voltak a legtöbben, 31 csapat versengett, 65 találkozót játszottak le.
A legvégén minden jégkorongozó érmeket, okleveleket kapott.
A Sepsi OSK sportigazgatója, Hadnagy Attila rövid betekintést nyújtott az év utolsó mérkőzésére készülő Sepsi OSK kulisszái mögé, szó esett a téli átigazolási időszakban várható erősítésekről, illetve Niczuly Rolandról is.
Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője megszerezte az UEFA Pro Licencet, amely a kontinens legmagasabb edzői képesítésének számít. Az 51 éves szakember közösségi oldalán jelentette be, hogy sikeresen lezárta a többéves képzési folyamatot.
Egy negyedikes fiú esete hónapok óta köztéma Marosvásárhelyen, miután több iskola elutasította az áthelyezését. Végül a Schiller-iskolába került, ahol a szülők tiltakozásba kezdtek: az osztály nem jár iskolába, bár még sosem találkoztak vele.
A Krónika ünnepi játékkal teszi még fényesebbé és izgalmasabbá az adventi várakozást.
Gőzerővel építik a fejlesztő és a helyi hivatalosságok által Erdély legnagyobb kiskereskedelmi (retail) parkjának nevezett, több mint 100 millió euróból megvalósítandó létesítményt Szászfenes község területén.
… az államelnök szerint, ha egy miniszter hazudik, az nem olyan gáz, mintha milliókat lopott volna… és Románia lesz az első NATO-tagállam, amelynek HISAR-osztályú járőrhajója van.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!