Az elmúlt hétvégén a Városi Jégpályán a VSK Székelyudvarhely szervezésében a IV. VSK Jégkorong Kupára került sor. Két nap alatt három korcsoportban, több mint 750 sportoló kergette a korongot.
Az eseményen a Székelyföldi Jégkorong Akadémia központjai vettek részt, azaz: Csíkszereda, Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Gyergyószentmiklós, Felcsík, Alcsík, Marosvásárhely, Loki-Hoki Gyimes, Ditró, Brassó, Csomafalva, Csíkszeredai Sportklub – a házigazda Székelyudvarhely –, illetve a Galaci Dunărea, az Olimpia Ploiești és a Bukaresti Triumf.
Szombaton a legkisebbek, az U7-es korosztály vágott bele a meccssorozatba, ezt követte az U9-es korcsoport. Ezen a napon összesen 75 meccset tudott le a mezőny.
Vasárnap az U11-es korosztályé volt a főszerep, itt voltak a legtöbben, 31 csapat versengett, 65 találkozót játszottak le.
A legvégén minden jégkorongozó érmeket, okleveleket kapott.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!