Két fő fordulópontja volt a Ferencváros és a Sportklub rangadójának

Dobos László 2024. február 05., 09:32 utolsó módosítás: 2024. február 05., 09:33

Az utóbbi hetek egyik legsúlyosabb vereségét szenvedte el a Csíkszeredai Sportklub, vasárnap 7–2-re veszített a Ferencvárossal szemben a jégkorong Erste Ligában. A rangadót követően a zöld-fehérek szakvezetője és a székelyföldiek másodedzője értékelt.

Visszavágott a Sportklubnak a Ferencváros Fotó: Fotós: Tumbász Hédi

Fodor Szabolcs, a Ferencváros vezetőedzője a mérkőzés után elmondta, hogy szerettek volna visszavágni a Sportklubnak a 9–3-as vereségért. „A becsületünkért is játszottunk, mert azon a szeredai meccsen egy kicsit elvesztettük azt, és most szerettük volna visszaszerezni, úgy gondolom, sikerült is. Az első öt perc szörnyű volt, nagyon passzívak voltunk, de utána elkezdtünk úgy hokizni, ahogy meg lehet nyerni egy ilyen mérkőzést akár ekkora különbséggel is. Az elején talán előjöttek a rossz emlékek az egy nappal korábbi újpesti meccsről, mert nagyon sok helyzetünk volt, de nem jöttek a gólok.

Utána viszont jó ütemben tudtunk gólokat szerezni, nagyon fontos volt, hogy előnnyel mehettünk az utolsó harmadra, az adott egy kis önbizalmat. A végén pedig már megtört a jég és minden összejött”

– nyilatkozta Fodor Szabolcs.

A Csíkszeredai Sportklub másodedzője, Mark LeRose szerint csapata jól kezdett, a mérkőzésnek pedig volt két fő fordulópontja. „Az első, amikor az egyik legjobb védőnk végleges fegyelmit kapott, az nagy kihatással volt a játékunkra. A másik, amikor három vagy négy másodperccel a szünet előtt gólt kaptunk, mindig nagy jelentőségű egy első vagy utolsó perces találat.

Ez volt a két legfontosabb tényező, illetve még az is fontos volt, hogy az ellenfél nem kapott büntetést, konkrétan egy emberelőnyünk sem volt az egész mérkőzésen.

A szezon eddigi részében a sikerünk egyik fő tényezője a remek emberelőnyös játék volt, amit most nem volt lehetőségünk kihasználni, mert egyáltalán nem kerültünk ilyen helyzetbe, ami azért nagyon ritka” – hangsúlyozta Mark LeRose.