Kései volt a GYHK-ébredés, kikaptak a kisdöntőben

Gergely Imre 2021. április 29., 21:22

Nagy előnyt adott a galaciaknak a Gyergyói Hoki Klub és innen már nem volt esélye visszajönni. Lényegében megismétlődött az a forgatókönyv, ami a Brassó elleni elődöntőben kétszer is. A kései feltámadás nem hozott sikert a romániai bajnokság kisdöntőjében.

Az utolsó harmadot megnyerte a székelyföldi gárda Fotó: Sorin Pana/Sportul Ilustrat

Lendületes volt a csütörtöki meccs első felvonása, egymást érték a nagy helyzetek mind a két kapu előtt. Az eredmény először a 12. percben változott, amikor Troncinsky adta be a korongot a kapu elé és Szabó váltotta gólra a lehetőséget. Ezt követően lehetett volna 0–2 de akár a galaciak is fordíthattak volna a kimaradó helyzetek alapján, Onodi és Ruczuj is több hatalmas védést mutatott be.

Aztán a 17. percben már tehetetlen volt a GYHK kapusa, Makarov bődületes bombával egyenlített. A harmad utolsó percében Nyezsnamov találata már galaci vezetést jelentett (2–1). Ő a kapuvasról kipattanó korongot passzolta a ketrecbe, miután Ruczuj is védett egy nagyot. Mindhárom találat emberelőnyben született egyébként.

A második harmadban már csak egy csapat volt lendületben és az a galaci együttes volt. Nagyon nem ment a GYHK-nak a játék, rengeteget hibáztak a piros-fehérek, és a hazaiak rutinos orosz hokisai azonnal gólhelyzetbe tudtak kerülni.

Fotó: Sorin Pana/Sportul Ilustrat

Látványos keresztpasszokkal zilálták szét a gyergyói védelmet, a 29. és 31. percben pedig egymás után kétszer is betaláltak, 4–1-re alakítva az állást.

A záró játékrész ott folytatódott ahol a középső abbamaradt. A gyergyóiak továbbra sem álltak a helyzet magaslatán, támadásban sem jött össze semmi, a védelmen pedig könnyűszerrel mentek át a hazaiak: a 46. percben 6–1 lett az eredmény.

Innen azonban megismétlődött az, ami a Brassó elleni elődöntőben. Amikor nagyon mélyre került a GYHK hirtelen feltámadt és elkezdett magas fordulaton pörögve úgy hokizni, ahogyan a szurkolói mindig látni szeretnék.

St. Amant kétszer talált be, majd Szabó Krisztián is túljárt Onodi eszén. Szabó teljesítményét érdemes külön említeni: két gól és két gólpassz a mérlege ezen a meccsen.

A csapatnak végül nem volt oka örömre, ötgólos hátrányt ledolgozni nem sikerülhetett, 6–4 lett a vége, és ezzel a galaciak várják előnyből a folytatást. A két csapat pénteken este újra találkozik Galacon.

Romániai jégkorongbajnokság, kisdöntő, első mérkőzés:

Galaci CSM–Gyergyói Hoki Klub 6–4 (2–1, 2–0, 2–3).
Gólszerzők: Konstantin Makarov (17. és 47. perc), Szergej Szkacsov (29. és 46.), Alekszander Nyezsnamov (20.)Vitalij Kiricsenko (30.), illetve Szabó Pál Krisztián (12. és 59), Shawn St. Amant (50 és 57.).