Az első mérkőzéshez hasonlóan, a második összecsapáson is a Sportklub-drukkerek szurkolásától zengett a Vasas Jégcentrum. A meccs elején csak egymás erejét méregették a csapatok, azonban egy hazai hiba elég volt a kék-fehérek számára, hogy megszerezzék a vezetést. Aztán végig zárt és fegyelmezett védekezéssel, egy kontra végén villantak és eldöntötték a találkozót.
Kevin Constantine, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője úgy véli, az első győzelmük biztató volt, de számítottak rá, hogy hátrányban keményen kezdenek majd a házigazdák, és ez be is igazolódott. A siker kulcsát abban látja, hogy csapatuk képes volt átvészelni ezt az intenzív kezdést.
„Megtaláltuk a saját játékunkat, onnantól kezdve kiegyenlített volt a meccs. Hatalmas gólt szereztünk Rokaly révén, majd sikerült beütni a győzelmet bebiztosító találatot is.
Jó munkát végeztek a srácok, sok helyzetben mentettek, úgyhogy összességében jó meccs volt ez mindenkitől” – közölte Kevin Constantine.
Kangyal Balázs, a Budapest Jégkorong Akadémia HC vezetőedzője úgy gondolja, vannak helyzetek, amikor nem elegáns értékelni.
Szerinte mindent elmond, hogy két meccsen csupán egy gólt szereztek, ezért nem látja értelmét magyarázkodni vagy másokat hibáztatni.
Összességében a játékosait sem kritizálja, mert véleménye szerint jól teljesítettek.
„Mondhatnám, ha összehasonlítom a két csapat játékát, akkor én látok differenciát, de ez az eredményjelzőn nem mutatkozik meg. Az évnek ebben a szakaszában viszont ez a legfontosabb, úgyhogy ezen kell tudni változtatni. Ha tudunk gólokat lőni, akkor van esélysünk, kénytelenek vagyunk erre” – összegzett Kangyal Balázs.
A Csíkszeredai Sportklub és a BJAHC párharca szombaton és vasárnap folytatódik a Vákár Lajos Műjégpályán, a harmadik és negyedik összecsapás egyaránt 18.30-tól kezdődik.
Komoly árat fizetett a Sepsi OSK a Chindia elleni mérkőzésen elkövetett hiba miatt: a háromszéki klub a második félidőben pályára küldte Giovani Ghimfușt, aki nem szerepelt a hivatalos meccslapon. A zöld asztalnál a három pontot ellenlábasának ítélték.
Rendkívül elégedetlenek a Sepsi OSK-nál a fegyelmi bizottság szerdai döntésével, amely átírta az augusztus 3-ai nyitókörben lejátszott Chindia Targoviste–Sepsi OSK mérkőzés 1–1-es végeredményét 3–0-ra. Diószegi Lászlót és Ovidiu Burcă-t kérdeztük.
Nemzetközileg körözött, úgynevezett Most Wanted-listán szereplő elítéltet hoztak haza Romániába az éjszaka folyamán Nagy Britanniából. A magyar nevű, Beszterce-Naszód megyei férfit gyermekkereskedelem és kerítés vádjában hat év börtönbüntetésre ítélték.
Szeptember 15. és 19. között behívják a tartalékosokat Szeben és Maros megyében egy mozgósítási gyakorlat részeként, amelynek célja a lakosság, a gazdaság és az ország területe védelmi felkészültségének felmérése – közölte a védelmi minisztérium.
Figyelemfelkeltő elemzést tett közzé a román mezőgazdaság súlyos helyzetéről Nicu Vasile, a Romániai Mezőgazdasági Termelők Egyesületeinek Ligája (LAPAR) elnöke. A tanulmány rámutat, hogy minimális a mezőgazdasági támogatási rendszer hatékonysága.
Nem Daniel David veri most szét a tanügyet, hanem a terminátor üzemmódba kapcsolt Ilie Bolojan.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!