HIRDETÉS

Újabb csíki bravúr: a Sportklub ismét legyőzte a BJAHC-t

Újabb győzelmet ért a Sportklub hibátlan védekező játéka
Fotó: Várhegyi Erna/BJAHC

2025. március 26., 22:09

Folytatta remek sorozatát a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. Kevin Constantine tanítványai szerdán este két góllal nyertek a BJAHC otthonában, és ezzel összesítésben 2:0-ra vezetnek a négy nyert mérkőzésig tartó párharcban.

2025. március 26., 22:09

Akárcsak egy nappal korábban, szerdán este is a Sportklub-drukkerek szurkolásától volt hangos a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrum, a Budapest JA HC és a Csíkszeredai Sportklub közötti Erste ligás elődöntő második mérkőzésén.

Az első húsz perc kemény küzdelmet, sok palánkharcot hozott, de sem gól, sem kiállítás nem került fel a jegyzőkönyvbe.

HIRDETÉS

A rájátszást elkezdő keretekből – különböző okok miatt – a házigazdáknál hiányzott a kanadai Jakob Curtis Roach, a vendégeknél pedig a két orosz, Nyikita Pickavin és Danyiil Taraszov.

Küzdelmes hokit láthatott a közönség a második játékrészben, és ebben a húsz percben sem született kiállítás. A vendégek viszont a 38. percben betaláltak: Becze lendülhetett ellentámadásba, a Sportklub kettő az egy ellen támadta a BJAHC kapuját,

a jó ütemben érkező, remek passzt kapó Rokaly Szilárd pedig védhetetlen góllal előnybe juttatta a székelyföldi alakulatot (0–1).

Folytatta remek védekezőjátékát a harmadik harmadban is a Sportklub, amely az 59. percben újabb gólt ért el. Előbb Becze került szembe Farkas kapussal, de kihagyta a ziccert, majd a folytatásban egy gyönyörű csíki passzjáték végén Antonín Honejsek a kapuba ütötte a korongot (0–2).

A találkozó érdekessége, hogy a játékvezetők egyetlen kisbüntetést sem osztottak ki, a büntetőpercek aránya 0:0 maradt – ami ritka a jégkorongsportban.

A négy győzelemig tartó párharcban a Sportklub összesítésben 2:0-ra vezet. A következő két mérkőzést a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán rendezik szombaton és vasárnap (március 29-én és 30-án), mindkét nap 18.30-tól.

Kapcsolódó

Jégkorong, Erste Liga, elődöntő, második mérkőzés:
Budapest Jégkorong Akadémia HC – Csíkszeredai Sportklub 0–2 (0–0, 0–1, 0–1)
Gólszerzők: Rokaly Szilárd (38.) és Antonín Honejsek (59.)
Kapura lövések: 25–20.
Büntetőpercek: 0–0 (!).
Játékvezetők: Mach Márton és Nagy Attila, illetve Kövesi Bence és Szabó Dávid

BJA HC: Farkas Roland, Kiss Dániel Péter (kapusok) – Szabó Bence, Szabó Dániel, Ethan Gabriel Somoza, Nagy Gergő, Luke Alkan Santerno (első sor); Horváth Milán, Pozsgai Tamás, Judd Blackwater, Nagy Krisztián, Molnár Bálint (második sor); Boros Dániel, Varga Arnold, Sofron István, Keresztes Levente, Schlekmann Márk (harmadik sor); Dóczi Zsombor, Zimányi Dániel Zsolt, Ravasz Csanád, Weidemann Márk, Tóth Richárd (negyedik sor). Stáb: Kangyal Balázs (vezetőedző), Marton Tibor (másodedző), Jászai Dávid (csapatvezető), Stocker Karolina, Várhegyi Erna, Kis András, Hubay Zsombor, Mészáros László és Budai Krisztián (hivatalos személyek).

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Kurt Davis, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Antonín Honejsek, Becze Tihamér (első sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Péter Balázs, Részegh Tamás, Johan Philip Lorraine (második sor); Gecse Hugó, Kristó Csongor, Fredrik Forsberg, Reisz Áron, Rokaly Norbert (harmadik sor); Eduard Cășăneanu, Kovács Előd, Bíró Gergő, Silló Arnold, Fodor Csanád (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Ruczuj Gellért (kapusedző), Sprencz István (csapatvezető).

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

A Csalhó alatt győzött a Sepsi OSK

Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.

Minden jegy elkelt, telt ház lesz az FK Csíkszereda–Dinamo mérkőzésen

Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.

Székelyhon

Kenőpénz elfogadásán értek egy ortopéd szakorvost

A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.

`
Krónika

Viktor Orbán to Krónika: Supporting Hungarian Communities Abroad Is Not a Favor, Rather Our Duty

“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.

Krónika

Mi a teendő, ha medvével találkozik az ember? – Megfontolandó tanácsok a hegyimentőktől

Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.

Főtér

Ismét embert ölt a medve! Nem! Egy kretén miatt legyilkoltak egy háromgyermekes macianyut!

Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.

Ez is érdekelheti

Hazatért a Csíkszeredai Sportklub saját nevelésű kapusa

Hosszú galaci időszak után visszatér szülővárosába Onodi Ottó – a saját nevelésű kapus újra a Csíkszeredai Sportklub játékosa lesz a 2025–2026-os idényben.

Tovább erősíti támadósorát a Csíkszeredai Sportklub

Újabb csatárával hosszabbított szerződést a kék-fehérek együttese – Bíró Gergő a következő szezonban is a Csíkszeredai Sportklub keretét erősíti. A megállapodásról hétfő délelőtt, közösségi oldalán számolt be a klub.

Tovább formálódnak a keretek az Erste Ligában

A nyár derekán sem áll meg a játékosmozgás az Erste Ligában: új arcok érkeztek, kulcsemberek hosszabbítottak, és néhány távozóra is fény derült. Eddig a magyarországi csapatok mutattak nagyobb aktivitást, de a székelyföldi klubok sem ültek tétlenül.

Fiatal székely csatár tért haza a Csíkszeredai Sportklubhoz

Alakul a Csíkszeredai Sportklub jégkorong együttesének kerete a 2025–2026-os szezonra. A kék-fehérek csütörtökön délelőtt bejelentették, hogy szerződést kötöttek egy helyi születésű játékossal.

Hosszabbított a GYHK brutális lövőerejű légiósa

A Gyergyói Hoki Klub újabb játékosával hosszabbított szerződést: a finn Janne Väyrynen a következő szezonban is a piros-fehérek jégkorongozója lesz.

Izzadság nélkül nincs eredmény: új idényre épülnek az izmok a Gyergyói Hoki Klubnál

A nyári hónapok sokak számára a pihenésről szólnak, de nem a Gyergyói Hoki Klub játékosainak. A csapat már május közepén megkezdte az új idényre való felkészülést. Úgy dolgoznak, hogy a mérkőzések hajrájában lépéselőnyben legyenek.

Újabb támadójával hosszabbított a Csíkszeredai Sportklub

Szerződést hosszabbított Silló Arnolddal – jelentette be kedden délelőtt közösségi oldalán Csíkszeredai Sportklub. A kék-fehérek támadója második szezonját kezdi a csapat kötelékében.

Alakulnak a keretek: tovább pörög az átigazolási szezon az Erste Ligában

Nem tétlenkednek az Erste Liga csapatai: sorra érkeznek az új igazolások és hosszabbítások hírei. Van, ahol már alakul a jövő évi keret, máshol még csak most kezd formát ölteni a csapat a 2025/2026-os idényre.

Fiatal székely játékos csatlakozik a Gyergyói Hoki Klubhoz

Ravasz Csanád piros-fehér mezben folytatja pályafutását. A 20 éves, de már komoly tapasztalattal rendelkező csatár az elmúlt években a Budapest Jégkorong Akadémia HC színeiben játszott.

Orosz kapust igazolt a Csíkszeredai Sportklub

Új játékos érkezik a kék-fehérek kapujába: Nyikita Melnicsuk a klub első nyári igazolása, amelyet hivatalos közösségi oldalukon jelentettek be.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!