Karnyújtásnyira van a ligadöntőtől a Csíkszeredai Sportklub

Dobos László 2021. március 23., 10:39 utolsó módosítás: 2021. március 23., 11:00

Már csak egy győzelem választja el a Csíkszeredai Sportklubot, hogy bejusson a jégkorong Erste Liga döntőjébe. Ezért még egyszer le kell gyűrnie a Ferencvárost az elődöntőben. A másik ágon a brassói csapat kiegyenlítette a DEAC elleni párharcot.

A Sportklub–Ferencváros összecsapásokon apró nüanszok döntöttek Fotó: Farkas Gecse Noémi

Hátrányból fordítva nyertek az erdélyi jégkorongcsapatok az Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzésein vasárnap este. A Csíkszeredai Sportklub, akárcsak egy nappal korábban, vasárnap este is 3–2-re bizonyult jobbnak a Ferencvárosnál.

A székelyföldi kék-fehérek összesítésben 3:1-re vezetnek, és ha kedd este győzni tudnának, kiharcolhatnák a döntőbe jutást.

A másik ágon a Debreceni EAC és a Brassói Corona párharca 2:2-re áll, a barcaságiak háromgólos hátrányból fordítva nyertek 7–5-re a debreceni jégcsarnokban a legutóbbi meccsen. Ez az összecsapás az erdélyi városban folytatódik.

A jégkorong Erste Liga elődöntőinek ötödik felvonását kedden rendezik, 18 óra 30 perctől a Brassói Corona–Debreceni EAC meccset, míg 20 órától a Ferencváros–Csíkszeredai Sportklub összecsapást.