Ezúttal rendes játékidőben nyert a Sportklub, egy győzelemre a döntő

Dobos László 2021. március 21., 21:00 utolsó módosítás: 2021. március 21., 21:34

Az utolsó harmadban fordítva a Csíkszeredai Sportklub 3–2-re legyőzte a Ferencvárosi TC-t a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik meccsén, vasárnap este, így egy sikerre került a döntőtől. Folytatás kedden este a Tüskecsarnokban.

Egy sikerre az Erste Liga fináléja Fotó: Farkas Gecse Noémi

Hiányosan lépett jégre a hazai gárda vasárnap este a Vákár Lajos Műjégpályán: a Sportklub szakvezetése továbbra sem tudta használni a sérüléssel küszködő Flintát, Részegh Zsoltot és Yellow Horn-t, ehhez a csoporthoz csatlakozott most Fodor Csanád, aki egy nappal korábban lesérült egy palánk mellett ütközetnél és kórházba szállították.

A vasárnap esti mérkőzés hasonlított a szombatihoz, mindkét összecsapáson 0–1-ről és 1–2-ről egyenlített a székelyföldi csapat, majd a hajrában a kék-fehérek maguk javára fordították az állást.

Szombaton a ráadásban, vasárnap pedig a rendes játékidő utolsó perceiben született a győztes gól.

Nyílt játékot hozott a vasárnap esti összecsapás, ahol ezúttal a játékvezetők a megszokottnál szabadabban engedték a játékot, 60 perc alatt egyetlen emberelőnye volt a Ferencvárosnak, a Sportklubnak pedig egy sem.

A Fradi szerzett vezetést Tóth Gergely találatával az első játékrészben, a vendégek egy csíki védelmi hibát kihasználva találtak be (0–1). A második harmad közepén Combs közelről kiegyenlített (1–1), de a vendégek egy gyors kontrából még a második szünet előtt újra átvették a vezetést, Sági volt a gólszerző(1–2).

A harmadik játékrészben többet támadott a Sportklub, és ennek meg is lett az eredménye,

az 52. percben egy távoli lövés jutott be Blackwater ütőjéről a Fradi kapujába (2–2), fél perccel később pedig Combs vezette Arany kapuja elé a korongot, majd egy csel után belőtte a győztes találatot (3–2).

A hátramaradt percekben a Fradi nagy erőket mozgósítva támadott, az utolsó percre kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, a Sportklub azonban hősiesen védekezett és megnyerte a mérkőzést.

A csíkiak összesítésben 3:1-re vezetnek a párharcban, és még egy győzelemre van szükségük a döntőbe jutáshoz.

Jégkorong Erste Liga, elődöntő, negyedik mérkőzés:
Csíkszeredai Sportklub–FTC-Telekom 3–2 (0–1, 1–1, 2–0).
Gólszerzők: John Anthony Combs (26. és 53. perc), Judd Blackwater (52.), illetve Tóth Gergely (13.) és Sági Martin (36.).
Kapura lövések: 25–31.
Büntetőpercek: 4–2.
Játékvezetők: Vladimir Babic és Nagy Attila, illetve Balla Norbert és Muzsik Ferenc Norbert.

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban a Sportklub összesítésben 3:1-re vezet.

A sorozat kedden 20 órától a budapesti Tüskecsarnokban folytatódik.