Hétfőn késő délután nem volt túl nagy az érdeklődés az első hazai GYHK-mérkőzésre a 2023–2024-es szezonban.
Akik ott voltak a 11. percig kellett várjanak az első találatra: Orbán tette bele a botját Bodó passzába, ami jelzi, hogy a két kanadai magyar továbbra is nagyon érzi egymást.
A játék szinte folyamatosan az Ágyúsok harmadában zajlott, Béresnek volt feladata bőven. A hazai oldalon Rinne is tette a dolgát, amire főleg abban a közel két percben volt szükség, míg a vendégek kettős emberelőnyben játszhattak.
Betalálniuk nem sikerült, egygólos gyergyói előny volt a szünetben.
A középső játékrészben sem változott a játék képe, a GYHK uralta a mérkőzést, de a lényeg csak a 39. percben változott újra. Ekkor Sándor-Székely adta vissza a korongot a kapu mögül és Fejes kapásból zúdította a hálóba.
Az utolsó 20 percben Orbán tett hozzá még egyet a gyergyói gólok számához, majd Sándor-Székely Trancanak is kiosztott egy gólpasszt, amivel kialakult a 4–0-ás végeredmény.
Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–Háromszéki Ágyúsok 4–0 (1–0, 1–0, 2–0).
Gólszerzők: Brance Orbán (11. és 40. perc), Fejes Nándor (39.), Daniel Tranca (54.).
A magyar állami támogatások bizonytalanságáról, a Sepsi OSK pénzügyi helyzetéről és a klub jövőjéről is beszélt Diószegi László a Tusványoson. A klub tulajdonosa szerint nincs pánik, de ideje nyíltan beszélni a problémákról, mielőtt túl késő lenne.
A Corvinul elleni vereségről, az FK Csíkszereda pénzügyi helyzetéről, az önkormányzati támogatások hiányáról, Kleinheisler László távozásáról és a klub jövőjéről is őszintén beszélt Szondy Zoltán a Buzánszky Jenő Sportteraszon, a 35. Tusványoson.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Egy férfi leköpte Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti Nyugati pályaudvaron, ahová a kormányfő Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel együtt érkezett, hogy ismertesse a 3500 milliárd forintos Baross Gábor Vasútfejlesztési Programot.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!